You are currently viewing Aranżacja własnego gabinetu w domu

Aranżacja własnego gabinetu w domu

Obecnie praca zdalna z domu zaczyna cieszyć się coraz większą popularnością. Wiele branży może pozwolić sobie na zatrudnianie pracowników w ten sposób – dzieje się tak wówczas, gdy ich praca nie wymaga obecności na miejscu, ponieważ równie dobrze wypełnią swoje obowiązki służbowe korzystają z komputera w domu. Jeśli mamy to szczęście, że możemy pracować zdalnie, warto jednak pamiętać, że wbrew pozorom to wcale nie jest takie łatwe.

Praktycznie zaaranżowany gabinet

projektowanie wnętrz biur i gabinetówDystraktory w postaci telewizora czy lodówki mogą zdecydowanie zmniejszyć swoją wydajność. To dlatego tak ważne jest, by stworzyć sobie przestrzeń do pracy. Jeśli mieszkamy w domu jednorodzinnym, wówczas być może możemy poświęcić jedno pomieszczenie na swój własny gabinet. Warto go dobrze zaprojektować, gdyż to będzie miało zdecydowany wpływ na komfort pracy. Projektowanie wnętrz biur i gabinetów również nie należy jednak do prostych zadań, o czym wiedzą architekci wnętrz. Dzieje się tak, ponieważ pomieszczenie ma być przede wszystkim funkcjonalne, ale to nie znaczy, że nie ma być przytulne czy nie ma posiadać walorów estetycznych. Połączenie tych dwóch sfer może być czasami trudne, na szczęście na rynku mamy obecny szeroki wybór mebli biurowych, które idealnie sprawdzają się w domowych gabinetach, jak i w firmowych biurach. Są to krzesła o ergonomicznym kształcie, które dopasowują się do naturalnej krzywizny kręgosłupa.

projektowanie wnętrz biur i gabinetówNowoczesne biurka zaś posiadają możliwość regulacji wysokości, dzięki którym możemy pozwolić sobie na przemian na pracę siedzącą i stojącą. Oprócz krzesła i biurka w aranżacji wnętrza nie może zabraknąć szafy na dokumenty. Trzymanie papierów na wierzchu jest niepolecane, ponieważ działa demotywująco. Z kolei uporządkowane segregatory ułożone na regale świadczyć będą o naszym profesjonalizmie. Projektanci wnętrz polecają meble w jasnych barwach, ponieważ to właśnie jasny kolor wprowadzi odrobinę przytulności do gabinetu, równocześnie należy pamiętać o tym, aby nie przesadzać z kolorami. Ściany również powinny być jasne, ale można wybrać też barwę energetyczną, która sprawi, że będziemy czuć chęci do pracy. Dodatki w jednym kolorze i nie więcej barw, to optymalny wybór do aranżacji gabinetu.

Niejeden projektant wnętrza zwraca też uwagę na to, aby nie zapominać o żywych roślinach – jeden duży, żywy kwiat będzie wprowadzał miłą atmosferę i poczucie świeżości. Nie przesadzajmy zaś z dekoracjami w postaci tak zwanych „zbieraczy kurzy”. Przez nie będziemy tylko mieli więcej do sprzątania. Najlepszy domowy gabinet jest według projektantów skromny, funkcjonalny i estetyczny – ważne, byśmy czuli się w nim naprawdę dobrze.