You are currently viewing Basen prywatny – przydatne akcesoria

Basen prywatny – przydatne akcesoria

Możliwość ochłodzenia się latem w domowym basenie jest niezwykle kusząca. W każdej chwili można ubrać strój kąpielowy i wskoczyć do chłodnej wody. Niestety, basen tak jak wszystko z czasem niszczeje, brudzi się, przestaje być zdatne do użytku. Dlatego też trzeba zaopatrzyć się w przydatne akcesoria, dzięki którym nasz basen zawsze będzie doskonale się prezentował, a co za tym idzie – będzie z niego można stale i komfortowo korzystać.

Akcesoria basenowe

prywatny basenZ pewnością warto przydomowy basen prywatny wyposażyć w osłonę na taflę wody. Może mieć ona formę maty lub folii montowanej na brzegach basenu, są też wysuwane osłony ,,chowające się” w jednej ze ścianek – to opcja bardzo luksusowa. Z jednej strony taka osłona sprawia, że woda się szybciej nagrzeje i wolniej będzie oddawała ciepło. Z drugiej – chroni wodę przez zabrudzeniami, takimi jak spadające liście, czy owady. Osłony są łatwe w montażu, nie kosztują dużo, a przynoszą maksimum korzyści. Druga opcja to system filtrujący do wody. Zwykle wykorzystuje on chlor do uzdatniania wody. Niewielkie ilości ten substancji są uwalniane do wody, przez co zabijane są drobnoustroje i bakterie. Chlor wykorzystuje się np. w miejskich pływalniach i parkach wodnych. Jest tani i skuteczny. Zawsze jednak na dnie basenu można znaleźć piasek, drobne kamyki, czy inne zanieczyszczenia stałe, które nie zostaną wyłapane przez filtr. Wtedy warto kupić odkurzacz basenowy.

pani w basenieWystarczy taką maszynę umiejscowić w basenie, a ona będzie przesuwać się po ścianach i dnie, dokładnie wszystko odkurzając. Większe zanieczyszczenia, jak wspomniane liście, można zbierać siatką z długą rączką. Siatka jest bardzo tania i nie zajmuje dużo miejsca. Dobrze jest zadbać o oświetlenie basenu. Da to możliwość korzystania z niego po zachodzie słońca, nada też niecce eleganckiego wyglądu. Do wyboru są oprawy oświetleniowe montowane na ścianach lub dnie basenu, taśmy ledowe z wodoodpornych osłonach (idealne do oświetlenia krawędzi basenu), można też użyć latarni ogrodowych umiejscowionych blisko basenu. Warto zainwestować w choć jedną lampę przeciw komarom i innym owadom – często przylatują one do zbiorników wodnych i potrafią skutecznie uprzykrzyć nam letnią kąpiel.

Reasumując, warto do basenu ogrodowego kupić różne akcesoria, dzięki którym korzystanie z basenu o dowolnej porze dnia będzie przyjemne i komfortowe. Szczególną uwagę trzeba poświęcić czystości wody, tak by kąpiel była w pełni bezpieczna. Przydają się też folie ochronne i utrzymujące ciepło, jak również specjalne lampy odporne na działanie wody.