You are currently viewing Bioetanol paliwem dla biokominka

Bioetanol paliwem dla biokominka

Biokominki na biopaliwo to doskonałe zastępstwo dla kominka tradycyjnego, opalanego drewnem. Ich największą zaletą jest to, iż są funkcjonalne, tanie, a do ich montażu nie potrzebujemy przewodu kominowego, jedynie dobrą cyrkulację powietrza w pomieszczeniu i system wentylacji.

Biokominki do każdego mieszkania

biokominkiBiokominki wiszące mogą być umieszczone w dowolnym miejscu w naszym mieszkaniu, niezależnie od metrażu i położenia. Biokominek opalany bioetanolem doskonale nadaje się zarówno do domu o wielkości trzystu metrów kwadratowych, jak również do mieszkania o wymiarach nie większych niż powszechny garaż. Kominki ekologiczne, ponieważ i tak nazywane są wcześniej wspomniane biokominki oprócz funkcji dekoracyjnej pełnią także funkcję grzewczą. Biopaliwo ma długość wypalania zależną od jego jakości, wielkości zbiornika i typu biokominka, lecz zazwyczaj jeden litr starcza na okres nawet do 6 – 8 godzin. Komin opalany drewnem swoje ciepło, aż w 60 a nawet 70% oddaje do komina, biokominek na biopaliwo natomiast całe swoje ciepło oddaje do pomieszczenia, w którym się znajduje. Oprócz tej wielkiej zalety kominek ekologiczny jest energooszczędny, co zawdzięcza właśnie paliwu ekologicznemu.

biokominkiPoza energooszczędnością biokominek jest elegancki, a przede wszystkim bezpieczny w użytkowaniu. Taki biokominek możemy instalować tam, gdzie chcemy. Poprzez różnoraki wybór kominków zaczynając od wiszących, przez wolnostojące, aż do narożnych i tych gotowych do zabudowy możemy dobrać taki, jaki sprosta naszym oczekiwaniom. Metraż naszego mieszkania oraz jego usytuowanie także ma wpływ na dobór odpowiedniego biokominka. W mieszkaniach małych, ciasnych doskonale sprawdza się biokominek wolnostojący, ponieważ jego forma, a przede wszystkim wielkość pozwoli na ustawienie go na przykład na komodzie, stoliku, a nawet na szafce RTV. Biokominek na biopaliwo pasuje do każdego stylu naszego domu. Niezależnie czy uwielbiamy cottage style, styl skandynawski czy loft, kominek ekologiczny będzie pasował. Gdyż sami dobieramy jego ramę, kolor i wymiary. Kolejnym atutem kominków jest ich stosunkowo niska cena. Głównymi zaletami biokominków na paliwo ekologiczne jest konstrukcja i funkcjonalność. Zapewniają czystość, ciepło i miłą atmosferę. Poprzez to, iż nie są tylko atrapą pełnia fantastyczna alternatywę dla kominków elektrycznych i tradycyjnych.

Są dekoracyjne, a jednocześnie ogień uzyskany z biopaliwa jest prawdziwy. Dostępność dla wszystkich, jak i łatwość montażu przekłada się na ich coraz większą popularność wśród potencjalnych konsumentów, chcących posiadać w swoim domu żywe źródło ognia.