You are currently viewing Czym wyróżniają się ryflowane deski tarasowe?

Czym wyróżniają się ryflowane deski tarasowe?

Pojawiające się coraz częściej ciepłe dni sprawiają, że więcej osób przebywa na świeżym powietrzu. Nie wszędzie znajdują się parki, gdzie można zorganizować grilla, czy spędzić wspólnie czas z rodziną. W związku z tym dobrym rozwiązaniem może być korzystanie z tarasu, który znajduje się w wielu domach. Ta część mieszkania, która znajduje się na zewnątrz, nie zawsze jest odpowiednio zadbana.

Deska z drewna egzotycznego

deska tarasowa egzotyczna	Często pozostawia się wylewkę, która niczym niepokryta z czasem może zacząć pękać i w końcu się kruszyć. W takim przypadku dobrym rozwiązaniem będzie pokrycie jej specjalnymi deskami, które nie tylko ją ochronią, ale przede wszystkim nadają jej niepowtarzalny wygląd. W sklepach branżowych znajduje się wiele materiałów, które różnią się od siebie właściwościami. W związku z tym dobrze jest przyjrzeć się im dokładnie i zdecydować, które najlepiej sprawdzą się w danym domu. Zdecydowanie najpopularniejsze są deski tworzone z sosny, modrzewiu i drzew egzotycznych. Pierwsze z nich charakteryzują się przede wszystkim pięknie zdobionymi słojami. Kiedy są odpowiednio wysuszone i zaimpregnowane, nie wydzielają żywicy, dzięki temu są w stanie przetrwać wiele sezonów. Drugie z kolei dzieli się na miejsce występowania. Modrzew może być europejski lub syberyjski.

deska tarasowa egzotyczna	Nie różnią się znacząco od siebie, ale za to charakteryzują się ciepłą barwą i małą ilością sęków. Jednak zdecydowanie najpopularniejsza jest deska tarasowa egzotyczna ryflowana. Wiąże się to głównie z jej dużą trwałością i naturalnym kolorem, ponieważ rośnie w innych warunkach, niż chociażby drzewa w europie. Mimo tego najważniejszy jest tu proces, który poprawia przyczepność deski i zapobiega jej pękaniu. Ryflowanie odpowiedzialne jest również za odpływ wody z tarasu, ponieważ nadaje jej odpowiedni kierunek. Zazwyczaj wykonuje się je tylko na górnej części tworzywa. Dzięki temu staje się ono antypoślizgowe i po prostu bardziej bezpieczne. Z kolei proces ten wykonany na dole deski wpływa na trwałość całego tarasu. Głównie dlatego, że tworzy przestrzenie dylatacyjne, dzięki którym wilgoć, która znajduje się między drzewem a wylewką, może bez problemu odparowywać. Oczywiście, by jak najlepiej zabezpieczyć całą konstrukcję, stosuje się ryflowanie obustronne.

Wybór desek tarasowych nie jest łatwym zadaniem. Na samym początku, należy zdecydować, czy sprawdzą się one w danej przestrzeni i czy potrzebują ryflowania. Jeśli nie jest się pewnym swojej decyzji, najlepiej jest sięgnąć po radę eksperta, który zna się na drzewie i potrafi dopasować je do odpowiednich warunków.