You are currently viewing Dekoracje do domu czyli niezbędnik w kobiecym wnętrzu

Dekoracje do domu czyli niezbędnik w kobiecym wnętrzu

Współczesne trendy w urządzaniu wnętrz są bardzo różnorodne. W kwestii stylów bardzo kobiecych wyróżniają się na pewno styl prowansalski i shaby chic, a często także rustykalny. Jakie elementy są dla nich wspólne i co jest niezbędne?

Sklep internetowy z dekoracjami do domu

dekoracje do domu sklep internetowyNiewątpliwie elementem wspólnym są tu drewniane, postarzane meble, malowane na biało i przecierane. Są to obowiązkowe meble shabby chic, ale pozostałe style również ich wymagają. Wspólnym elementem są też bardzo jasne kolory i pastele, odcienie bieli, barwy naturalnego drewna. Liczy się też różnorodność tkanin, zwiewne materiały, dekoracje do domu sklep internetowy florystyczne i zwierzęce, rzeźbione ornamenty. Całość może być mniej lub bardziej wiejska, ponieważ dozwolone są też np. meble ludwikowskie. A lampy? Dobrym wyborem są lampy prowansalskie z abażurami, kute żyrandole, a do dekoracji dobre będą nawet stare lampy naftowe. Wśród materiałów na naczynia kuchenne i wazony przeważa porcelana i fajans, najlepiej ręcznie malowane, by widać było różnice i drobne niedoskonałości. Perfekcja jest tu wszędzie bardzo niewskazana, za to liczy się klimat staroci i przedmiotów z duszą. Przydatne będą też lustra dekoracyjne, które powiększą optycznie wnętrze, a sama rama również może stanowić ciekawy element wystroju wnętrza w każdym pomieszczeniu.

Wśród rzeczy, których nie może zabraknąć można wymienić też dekoracyjne, ręcznie haftowane lub koronkowe obrusy i serwety, tapety z delikatnym wzorem, niewielkie dywaniki. Ważna będzie też duża liczba dekoracyjnych poduszek, ziół i kwiatów.