You are currently viewing Deska tarasowa odporna na biodegradację

Deska tarasowa odporna na biodegradację

Niewątpliwą zaletą mieszkania w domu zamiast w mieszkaniu jest możliwość kreowania przestrzeni również poza ścianami budynku. Wiele osób decyduje się na różnego rodzaju dodatki w ogrodzie. Mogą one pełnić funkcje wyłącznie ozdobne lub mieć praktyczne zastosowanie. Jednym z najczęściej występujących elementów ogrodu jest taras. To specjalne miejsce stanowiące przedłużenie domu pozwala spędzać czas na świeżym powietrzu, samemu lub w towarzystwie.

Trwałe deski Thermory

Aby w pełni cieszyć się tarasem w swoim ogrodzie, warto poświęcić czas i energię na zaplanowanie budowy. Zarówno aspekty estetyczne, jak i praktyczne mają tu znaczenie. Dobrze jest, jeśli kolorystyka i rodzaj drewna koresponduje z wyglądem podłogi we wnętrzu domu. W takim wypadku powierzchnia tarasu rzeczywiście staje się częścią łączącą dom i ogród. Jednak kompozycja barw to nie wszystko. Aby cieszyć się spokojem tego miejsca, należy zadbać o wybór dobrego materiału do jego budowy. Jako że taras to powierzchnia usytuowana na zewnątrz, narażony jest na różnorodność warunków atmosferycznych. Najniebezpieczniejszym czynnikiem dla drewna jest wilgotność. Kontakt z wodą sprawia, że staje się ono miękkie i bardziej podatne na uszkodzenia mechaniczne. To także ryzyko ataku grzybów, dla których wilgotne otoczenie i naturalne środowisko drewna to idealne warunki. Warto więc poszukać surowca, który będzie odporny na takie czynniki.

Deska tarasowa Thermory wydaje się odpowiednim rozwiązaniem w takiej sytuacji. Metoda zastosowana do produkcji tego materiału polega na hartowaniu drewna przy użyciu wysokich temperatur. Podczas tego procesu dochodzi do odparowania wilgoci z naturalnego materiału i krystalizacji składników odżywczych atrakcyjnych dla grzybów. Dzięki temu deski znacznie wolniej ulegają naturalnemu rozkładowi, a niepożądane mikroorganizmy nie atakują drewna. Deski Thermory należą do najwyższej klasy drewna Select, co oznacza, że posiadają jednolity wygląd i regularne ułożenie słojów. Materiały dostępne są w wariancie sosnowym i jesionowym, co pozwala na dobranie barwy i stopnia twardości drewna do własnych preferencji. Oferowane są także nietypowe rodzaje desek, m.in. imitujące naturę. Wyróżniają się nieregularnym kształtem, co stwarza oryginalny efekt estetyczny.

Deski Thermory dzięki specjalnym sposobom produkcji i obróbki są materiałem wytrzymałym, odpornym na czynniki mechaniczne i warunki pogodowe. Ich estetyka pozwala na ciekawą aranżację tarasu i długotrwałą satysfakcję z jego użytkowania bez obaw o zagrzybienie.