You are currently viewing Dlaczego warto zrobić kurs na operatora żurawia?

Dlaczego warto zrobić kurs na operatora żurawia?

Obecnie na rynku pracy niezwykle ważne jest poszerzanie kwalifikacji i zdobywanie coraz większej liczby uprawnień i certyfikatów, zezwalających na wykonywanie określonych zawodów. Bardzo wiele osób zmuszonych jest przekwalifikować się na zupełnie nowe, nieznane im do tej pory stanowiska. Inni chcą po prostu się rozwijać i sprawdzać w nowych zawodowych rolach.

Jak wygląda praca operatora żurawia?

Żurawie budowlaneWiele szkół zawodowych i policealnych oraz szereg innych instytucji oferują niezwykle bogatą ofertę szkoleń i kursów, które odpowiednio przygotują nas do wykonywania określonego zawodu. Jednocześnie, ze względu na ilość takich placówek, ceny są konkurencyjne, więc możemy dowolnie przebierać w ofertach i dobrać taką, która będzie optymalna dla naszego portfela. Obecnie niezwykle popularną ścieżką zawodową jest praca operatora żurawia, czyli, mówiąc potocznie, dźwigu. To stanowisko przyszłościowe i rozwojowe, na które zawsze będzie popyt. Żuraw wieżowy wykorzystywany jest, jak nazwa wskazuje, przy budowie wielokondygnacyjnych budowli, takich jak bloki, wysokie budynki przemysłowe czy inne przeznaczone dla użyteczności publicznej. Zatem w dużych stale rozwijających się miastach z pewnością nie zabraknie zapotrzebowania na usługi tego typu. Szkolenia na operatora żurawia wieżowego oferowane są przez wiele uznanych instytucji zawodowych, specjalizujących się w szkoleniach dla pracowników. Ceny kursów są niezwykle atrakcyjne, więc z pewnością dobierzemy taki, który będzie dla nas najdogodniejszy, zarówno pod względem terminów odbywanych zajęć, jak i opłat.

Dźwig budowlanyDo głównych zadań operatora dźwigu należy rozładunek i załadunek określonych towarów oraz przenoszenie ich zgodnie z ustalonym z góry harmonogramem. Oprócz tego jednak operator żurawia ma obowiązek dokonywania drobnych napraw i usterek maszyny w przypadku wystąpienia awarii. Wszelkie uszkodzenia musi zgłaszać przełożonym. Każdego dnia przed przystąpieniem do pracy sprawdza również sprzęt i przygotowuje go do sprawnej i bezpiecznej pracy. Widzimy więc, że praca tego typu nie ogranicza się jedynie do obsługi maszyny. Dobry operator dźwigu musi umieć pracować w zespole i dokładnie znać zakres swoich obowiązków. Ze względu na pracę w hałaśliwych warunkach i narażenie na obecność zmiennych warunków pogodowych, niezwykle ważna jest koncentracja i maksymalne skupienie na aktualnie wykonywanej czynności. Kabina dźwigu jest w dużej części oszklona. Widzimy więc z szyby cały horyzont oraz plac budowy z góry. Dlatego też, aby praca przebiegała sprawnie i komfortowo dla nas samych, powinniśmy być odporni na lęk przed wysokościami.

Praca operatora żurawia to odpowiedzialny zawód wymagający wielu predyspozycji. Jeśli jesteśmy w stanie spełnić te wymogi, nic nie stoi na przeszkodzie, aby uzyskać uprawnienia i rozpocząć ambitną pracę, która zapewni nam stabilną sytuację finansową.