You are currently viewing Domy z bali pod klucz – nie tylko na sezon

Domy z bali pod klucz – nie tylko na sezon

Dla większości społeczeństwa, drewno w budownictwie, nadal pozostaje materiałem, który nadaje się głównie na domki letniskowe. Wszyscy bowiem zgodnie przyznają, że takie konstrukcje, wtopione w leśną rzeczywistość wyglądają aż nader korzystnie.

Domy z bali pod klucz są cenowo korzystne

dom z bali pod kluczSzczególnie jeżeli są ulokowane zaraz nad jeziorem, czy wśród górskich dolin.Niewielu jednak dostrzega potencjał drewna jako materiał dla budownictwa całorocznego. Większość bowiem myśli, że nie sprawdzi się ono przy niezwykle niskiej temperaturze, ponieważ nie zapewni ono odpowiedniej izolacji termicznej. Może jeszcze kilkadziesiąt lat temu, takie myślenie mogłoby się pokrywać z prawdą. Wtedy bowiem domy drewniane z bali nie były tak odporne na czynniki atmosferyczne i zimowanie w nich było ciężkie. W dzisiejszych czasach jednak domy z bali całoroczne już nikogo nie dziwią i są powszechnie spotykane. Nowy metody sprawiają, że nawet z tym materiałem można uzyskać niezwykle wysoką izolacje termiczną obiekty. Jeżeli zastosuje się odpowiednie techniki, to tego typy domy nie odbiegają pod tym względem nawet budynkom murowanych. Co więcej przewyższają je one pod innym, zdecydowanie bardziej istotnym dla ludzi, względem. Domy z bali pod klucz wypadają bowiem o wiele korzystniej cenowo od tych murowanych. Właśnie dlatego coraz częściej możemy je zobaczyć nawet w pozamiejskich wioskach. Nie dość bowiem, że ich cena jest korzysta, to żaden inny budynek nie zapewni takiego mikroklimatu.

Jest to unikatowa cecha drewna, która od zawsze sprawiała, że ludzie chcieli mieszkać w tego typu obiektach. Domy drewniane pod klucz powoli stają się więc standardem w budownictwie. Problemem tylko często pozostaje znalezienie odpowiednio wykształconej ekipy budowlanej.