You are currently viewing Drabina do zadań specjalnych

Drabina do zadań specjalnych

Mówiąc o drabinie, zazwyczaj większość z nas ma przed oczami taką zwykłą drabinę postawioną pod ścianą, na którą wchodzi malarz, aby pomalować pomieszczenie, zaczynając od góry. Drabiny wykorzystywane są jednak także w innych celach – w pewnych zadaniach specjalnych jak na przykład w obsłudze cystern!

Drabiny do pracy przy cysternie

drabiny krauseTaka drabina musi wyróżniać się jednak pewnymi szczególnymi cechami, aby mogła dobrze spełniać ciążące na niej zadanie. Po pierwsze, drabina do obsługi cystern musi być wolnostojąca, aby można było zawsze stawiać ją w tym miejscu, w którym nam najbardziej pasuje. Po drugie, powinna być jezdna. Jej ręczne przenoszenie byłoby problematyczne i niepotrzebnie zajmowałoby czas, natomiast wyposażenie drabiny w kółka sprawia, że transportowanie jej z miejsca na miejsce to raptem chwila, poza tym nie wymaga to żadnego wysiłku ze strony użytkownika drabiny. Jest to zatem podstawowa zaleta każdej drabiny wykorzystywanej do obsługi cystern. Zwróćmy uwagę też na producenta, aby mieć pewność, że drabina będzie charakteryzowała się wysoką jakością. Warto wybrać kogoś renomowanego. Zaufaniem wielu klientów cieszą się na przykład drabiny Krause, które są powszechnie wykorzystywane po to, aby stworzyć stanowiska pracy na wysokości – jak na przykład przy górnej części cysterny. Taka drabina musi jednak posiadać kosz ochronny, aby była całkowicie bezpieczna.

drabiny krauseW ten sposób osoba obsługująca drabinę nie ma szans spaść z wysokości, ponieważ jest przed tym zabezpieczona barierkami znajdującymi się na wysokości jej pasa. Dla bezpieczeństwa producent montuje w takich drabinach także obustronne poręcze, dzięki czemu zarówno wejście, jak i zejście z drabiny, nie stwarza najmniejszego problemu. Taka drabina od producenta Krause może z powodzeniem służyć do pobierania próbek z cystern, jak też do prac konserwacyjnych oraz do czyszczenia cystern i silosów. Dobra drabina posiada możliwość regulacji w pionie, ponieważ wyposażona jest w specjalną korbkę i zębatkę, dzięki którym można przeprowadzić takie działanie. Z pewnością taka drabina powinna znaleźć się w każdej firmie, która zajmuje się obsługą cystern.

Dla każdego pracodawcy bowiem bezpieczeństwo podwładnych powinno być najważniejsze, a taka drabina zapewnia właśnie najwyższy poziom bezpieczeństwa podczas prac na wysokości. Nawet upadek z tych dwóch metrów mógłby być bowiem groźny dla zdrowia, dlatego właśnie drabina z koszem ochronnym od firmy Krause sprawdzi się znakomicie. Pozwoli ona pracować z uwzględnieniem zasad bezpieczeństwa i higieny pracy.