You are currently viewing Drzwi drewniane czy stalowe, a może przeciwpożarowe?

Drzwi drewniane czy stalowe, a może przeciwpożarowe?

Drzwi zewnętrzne powinny być dopasowane kolorystycznie do stolarki okiennej. W sprzedaży dostępne są drzwi drewniane oraz drzwi stalowe. Drzwi zewnętrzne powinny mieć właściwości antywłamaniowe. Zapewnią to przede wszystkim nowoczesne zamki drzwiowe, dzięki którym drzwi zamykane są w trzech miejscach jednocześnie.

drzwi przeciwpożaroweDrzwi zewnętrzne centurion powinny być także szczelne. Dzięki nim można zachować ciepło i przyjemną temperaturę we wnętrzach. W przypadku drzwi wewnątrz klatkowych powinno się także zwrócić uwagę na dźwiękoszczelność takich drzwi. Do mieszkań w blokach produkuje się specjalne drzwi, z dodatkową warstwą izolacji, dzięki czemu można uzyskać efekt wytłumienia dźwięków dochodzących z wewnątrz jak i z zewnątrz mieszkania.
W domach dobrze jest zainwestować w drzwi przeciwpożarowe. Dzięki nim można się uchronić przed tragicznymi i siejącymi spustoszenie skutkami pożarów.
Drzwi stanowią ozdobę i dopełnienie każdego wnętrza. Drzwi wewnętrzne powinno się dobierać do rodzaju podłogi oraz mebli, jakie w przyszłości pojawią się w danym wnętrzu. Obecnie w sprzedaży dostępnych jest bardzo wiele drzwi wewnętrznych. Dostępne są zarówno modele klasyczne, jak i bardziej nowoczesne.

Drzwi wewnętrzne mogą być wykonane z wielu różnych materiałów. Najczęściej do wykonania drzwi wykorzystuje się płyty OSB. Takie drzwi są stosunkowo tanie. Można je kupić już za kilkaset złotych za skrzydło. Drzwi sprzedawane są w zestawach z ościeżnicami. W marketach można kupić także skrzydła drzwiowe, które montuje się na stare, metalowe ościeżnice. Jest to rozwiązanie dla osób, które nie planują generalnego remontu mieszkania, a jedynie chcą go odświeżyć.