You are currently viewing Drzwi – różne materiały i style

Drzwi – różne materiały i style

Drzwi nie muszą być już tylko prostymi, drewnianymi konstrukcjami. Teraz wykonywane są z metalu i szkła, są uchylne i przesuwane, prezentują różne style. Dzięki temu można je dopasować do wystroju naszego wnętrza, jak również do potrzeb np. drzwi antywłamaniowe, o podwyższonej izolacji akustycznej, czy przeciwpożarowe.

Drzwi drewniane i szklane

drzwi portaJak można podzielić drzwi pod kątem estetyki i użyteczności? Na pewno drzwi drewniane czy z okleiną drewnianą są najbardziej popularne. Można je dostać w każdym sklepie z materiałami budowlanymi w korzystnej cenie. Dostępne są drzwi wykonane z różnych gatunków drewna, a co za tym idzie w różnych kolorach, od jasnych do ciemnych. Drzwi mogą być jednolite, czy też posiadać okienka. Mogą być one przeźroczyste, na przykład przy drzwiach wejściowych, czy szronione, na przykład w łazience. Są też szybki z dekoracyjnymi wzorami czy imitujące witraże co podwyższa atrakcyjność drzwi. Jeśli nie interesują nas drzwi drewniane to można postawić na drzwi szklane. Są one modnym akcentem do nowoczesnych wnętrz. Nadają się idealnie do akustycznego czy zapachowego, ale nie wizualnego oddzielenia dwóch pomieszczeń od siebie.

drzwi portaStosuje się je między pokojem dziennym, a kuchnią czy jadalnią. Można też przedzielić nimi pokój, na przykład na część wypoczynkową i część do przyjmowania gości. Popularne są szczególnie drzwi przesuwane, ze względu na to, ze drzwi szklane są ciężkie i ich uchylanie byłoby bardziej kłopotliwe. Warto jednak zaznaczyć, ze dostępne są w sprzedaży także drewniane przesuwane drzwi Porta ze Śląska. Drzwi szklane mogą również posiadać efekt szronu, a co za tym idzie różne zdobienia. Daje to też możliwość stworzenia nieprzeźroczystych drzwi, czyli takich, które można wykorzystać także jako drzwi do sypialni lub łazienki. Trzecim rodzajem materiałów jakie wykorzystuje się do budowy drzwi są metale. Takie drzwi można często spotkać w laboratoriach, szpitalach, halach magazynowych, fabrykach, czy innych obiektach przemysłowych. Charakteryzują się one dużą trwałością i odpornością na uszkodzenia mechaniczne i chemiczne. Są także przeciwpożarowe, więc zapewniają większe bezpieczeństwo w razie wypadków. To drzwi które dobrze się czyści, bo są gładkie, nie powinny też korodować.

Jednak ze względu na ich mało atrakcyjną estetykę nie są wybierane do domów, chyba ze jako drzwi do kotłowni lub piwnicy. Warto zaznaczyć, ze nową opcją jest wykonywanie drzwi na zamówienie. Dotyczy to zarówno wielkości drzwi, jak i materiałów i wykończeń (klamek, zamków, okienek).