You are currently viewing Duże i przestronne szafy na wymiar

Duże i przestronne szafy na wymiar

Szafa pełni bardzo ważną funkcję w każdym domu. W niewielu przestrzeniach dysponujemy miejscem na to, by stworzyć garderobę z prawdziwego zdarzenia, dlatego to właśnie wielka szafa pełni jej funkcję. Niestety w sklepach czasami trudno znaleźć mebel spełniający wszystkie nasze oczekiwania, a nawet kiedy znajdziemy, okazuje się, że jego cena jest stanowczo zbyt wysoka.

Szafy z płyt meblarskich

szafy na wymiarWiele osób w takiej sytuacji szuka alternatywy i decyduje się na skorzystanie z oferty stolarzy, którzy wykonują stylowe meble na wymiar. Od czego zaczyna się proces zamówienia takiego mebla? Przede wszystkim należy znaleźć firmę, która zajmuje się wykonaniem szaf na wymiar, a następnie umówić na spotkanie. Podczas rozmowy możemy dowiedzieć się, czy możliwa jest realizacja naszego pomysłu oraz ile będzie to kosztować. Bardzo często doradca, z którym prowadzimy rozmowę, od razu zaczyna coś proponować, opierając się na modelach już wykonanych przez firmę. Dzięki temu klient może dowolnie łączyć ze sobą różne rozwiązania. Jeśli po rozmowie dalej chcemy skorzystać z oferty takiego warsztatu stolarskiego, rozpoczyna się proces projektowania mebla. Czasami poprzedza go wizyta fachowca w naszym mieszkaniu i wymierzenie przez niego pomieszczenia, w którym ma znaleźć się szafa, a innym razem to właściciel jest proszony o dostarczenie informacji odnośnie wymiarów mebla.

szafy na wymiarW procesie projektowania najczęściej wykorzystuje się programy graficzne 3D, które pozwalają na dokładne zaplanowanie wyglądu danego produktu. Jest to także atut dla zamawiającego, ponieważ może on dokładnie obejrzeć element jeszcze przed rozpoczęciem produkcji. Po akceptacji dokumentacji graficznej całość trafia na linię produkcyjną. Tam wytwarzane są wszystkie elementy, z których powstanie mebel. Duże szafy na wymiar w Katowicach wytwarzane są najczęściej z płyty meblarskiej, jednak niektórzy producenci wykorzystują lite drewno. Wszystko zależy właściwie tylko i wyłącznie od preferencji osoby składającej zamówienie oraz budżetu, którym operuje. Kiedy wszystkie elementy są już wykonane, transportuje się je do klienta, a następnie montuje. W większości przypadków szafy wykonane na wymiar są montowane przez fachowców reprezentujących firmę, w której składaliśmy zamówienie.

Dzięki temu możemy mieć pewność, że każdy detal będzie idealnie ze sobą współgrał, a całość stworzy solidną konstrukcję. Taki sposób montażu pozwala także na weryfikację i szybkie naprawienie ewentualnych błędów powstałych podczas procesu produkcji. Właśnie dlatego szafy na zamówienie łączą solidność i piękno.