Ekonomiczna, profesjonalna klimatyzacja do serwerowni

Serwerownie to specyficzne, wymagające przestrzenie, w którym musi panować odpowiedni mikroklimat. Nagromadzone w nich serwery podczas pracy wytwarzają bowiem wysokie temperatury, które w skrajnych przypadkach mogą prowadzić do trwałego uszkodzenia sprzętu, czego następstwem jest m.in. bezpowrotna utrata wszelkich zapisanych danych.

Klimatyzacja specjalistyczna do firmy

klimatyzacja do serwerowniNależy również pamiętać o tym, że w serwerowni musi panować odpowiednia wilgotność powietrza, zbyt duże nagromadzenie wody może bowiem również trwale uszkadzać zgromadzony w przestrzeni sprzęt. Z tego też powodu w każdej serwerowni znajdują się rozbudowane systemy klimatyzacji, które chronią maszyny przed potencjalnym zniszczeniem. Na rynku istnieje kilka typów klimatyzacji komercyjnej, która dedykowana jest m.in. serwerowniom. Za większość z nich musimy jednak zapłacić nawet kilkanaście tysięcy złotych. Warto przy tym zaznaczyć, że ekonomiczna klimatyzacja do serwerowni, która nie wymaga tak dużych nakładów finansowych powinna również zajmować możliwie jak najmniej miejsca. Idealnym przykładem klimatyzatora, który spełnia wszystkie wyżej przytoczone założenia jest niewątpliwie klimatyzator kanałowy, który składa się z kilkunastu jednostek typu split.

klimatyzacja do serwerowniW skład owych klimatyzatorów wchodzą:jednostka wewnętrzna (zwana również parownikiem) oraz jednostka zewnętrzna (tzw. skraplacz). Podczas pracy urządzenia jednostka wewnętrzna odbiera nagromadzone w pomieszczeniu ciepłe powietrze, które jest wówczas odpowiednio chłodzone, odfiltrowywane z wszelkich niepożądanych pyłków czy substancji drażniących, a następnie oddawane za pomocą jednostki zewnętrznej. Warto przy tym zauważyć, że nowoczesne, w pełni zautomatyzowane klimatyzatory kanałowe posiadają różne tryby pracy. Idealnym przykładem jest chociażby tryb oszczędzania energii oraz tryb awaryjny, które można zaprogramować z dowolnego miejsca na świecie. Urządzenia chłodzące posiadają również tryb nocy, podczas którego wentylatory pracują bardzo cicho, co niweluje powstawanie hałasu. Na samym końcu warto również wspomnieć o tym, że większość klimatyzatorów dedykowanych serwerowniom umożliwia również tryb pracy automatycznej, podczas którego klimatyzator działa przez jakiś czas nawet podczas wystąpienia awarii. Dzięki temu serwery są odpowiednio zabezpieczone w każdej sytuacji.

Systemem chłodzącym można zarządzać za pomocą wygodnego, kompaktowego pilota, który jest bardzo intuicyjny w obsłudze. Istnieje również możliwość ustalenia pożądanej temperatury, która będzie utrzymywać się przez z góry ustalony okres czasu.