You are currently viewing Elegancka kuchnia w stylu mid- century

Elegancka kuchnia w stylu mid- century

Klasyka stylu mid- century pełnymi garściami czerpie inspiracje z lat 50. XX wieku. Znajdziemy tu kamień, ciemne drewno, mnóstwo odcieni bieli mocno zaakcentowanej zarówno na ścianach jak i elementach wyposażenia wnętrza kuchni oraz ciepłe detale wykonane z mosiądzu. Prostota form geometrycznych oraz wszechobecne wrażenie przestrzenności wydobywają piękno zastosowanych materiałów oraz kunszt kompozycyjny w każdym calu.

Modernistyczne meble kuchenne

 ekskluzywne meble kuchenneKlimatyczna, ponadczasowa estetyka połowy XX wieku sprawia, że modernistyczne akcenty mid- century mocno zakorzenionego w skandynawskiej stylistyce pozwalają na wykreowanie niepowtarzalnych projektów aranżacji przestrzeni z charakterem, która stawia na prostotę i funkcjonalność. Harmonia i ergonomia przestrzeni pracy to zdecydowanie najistotniejsze wyznaczniki realizacji każdego projektu przestrzeni kuchennej. Z uwagi na ponadprzeciętny w odróżnieniu do innych mebli w mieszkaniu poziom eksploatacji jasny kolor wyposażenia to świetne i proste w utrzymaniu czystości rozwiązanie. Organizacja miejsca w kuchni najczęściej opiera się na skupieniu zabudowy na jednej ścianie lub kształcie litery „L”. Jeżeli chcemy natomiast optycznie powiększyć przestrzeń w mieszkaniu ciekawym pomysłem może być projekt otwartej kuchni połączonej z jadalnią lub salonem, którą możemy inteligentnie odseparować za pomocą wyspy lub barku.

 ekskluzywne meble kuchenneProfesjonalny projekt kuchni powinien również uwzględniać ustawny podział poszczególnych stref roboczych: od mycia i przygotowywania posiłków, poprzez miejsce do gotowania i sprzęty AGD, strefę przystosowaną do przechowywania (jeżeli dysponujemy wystarczającym metrażem, warto rozważyć możliwość wygospodarowania miejsca na zamkniętą spiżarnię, w której umieścimy np. dodatkową lodówkę lub półki z przetworami.), oraz miejsce do zmywania i segregacji odpadów. Ponadczasowe i ergonomiczne ekskluzywne meble kuchenne utrzymane w projekcie modernistycznej konwencji będą świetnie korespondować ze spiekami kwarcowymi, które mogą być ciekawą alternatywą dla tradycyjnych podłogowych płytek ceramicznych i harmonijnie przechodzić do przestrzeni salonu. Kuchnia w stylu mid- century nie mogłaby się obyć jednak bez charakterystycznych lamp, stanowiących ciekawy akcent i budujących subtelny, elegancki klimat wnętrza.

Wszechobecny minimalizm pozwala na efektowne wydobycie przestrzeni kuchni płynnie łączącej się z jadalnią i salonem. Klasyczną biel ścian możemy wzbogacić o interesujące faktury oraz dodatkowe elementy dekoracyjne, dzięki czemu stworzymy wyszukaną i elegancką spójną całość.