You are currently viewing Energooszczędne okna aluminiowe

Energooszczędne okna aluminiowe

Poszukując energooszczędnych okien, nie możemy przejść obojętnie obok tych wykonanych z aluminium. Jest to materiał o bardzo dużym potencjale, gwarantujący świetne parametry techniczne. To właśnie dzięki nim uzyskuje się bardzo dobrą stabilność produktów, a także długoletnią trwałość.

Wykonanie okien aluminiowych

okna aluminiowe z BydgoszczyTakie wysokiej jakości okna aluminiowe z Bydgoszczy mogą doskonale spełniać swoją rolę przez długi czas. Jeżeli będą regularnie konserwowane, nie stracą swojego bardzo dobrego wyglądu. Wiele osób ceni sobie w oknach aluminiowych także fakt, że producenci z Bydgoszczy oferują różnorodność wykończenia. Sami możemy zdecydować, czy chcemy okna naśladujące okna drewniane, czy może klasyczne okna białe lub w dowolnym innym kolorze. Dzięki temu możemy dopasować stolarkę otworową do stylu architektonicznego naszego budynku. Takie okna dostępne są także w wąskich szerokościach profili, co sprawia, że prezentują się nowocześnie. Renomowani producenci z Bydgoszczy mają więc wśród swojego asortymentu zarówno coś dla fanów klasyki, jak i nowoczesności. Takie wysokiej klasy okna aluminiowe z Bydgoszczy idealnie sprawdzają się nie tylko jako stolarka otworowa obiektów mieszkalnych, komercyjnych czy instytucji publicznych, ale także jako wyposażenie ogrodów zimowych. Pod względem estetycznym w każdym zastosowaniu prezentują się naprawdę dobrze.

okna aluminiowe z BydgoszczyAle czynnikiem, który przemawia za oknami aluminiowymi, jest przede wszystkim wspomniana na samym początku energooszczędność. Taką wysoką izolacyjnością cieplną bydgoski producent uzyskuje dzięki zastosowaniu odpowiednich podzespołów oraz specjalnych technologii. Zatem zamiast zwykłych uszczelek przyszybowych, używa w produkcji okien uszczelki z rdzeniem piankowym, które poprawiają izolacyjność cieplną. Wykorzystuje spienione izolatory oraz koekstrudowane uszczelki środkowe. Bardzo ważne jest także wykonanie izolacji wrębu przyszybowego. Do tego elementu dopasowuje się klin z pianki izolującej, który także ma znaczenie dla zmniejszenia strat energii. To właśnie wymienione podzespoły mają wpływ na to, że okna aluminiowe są energooszczędne. Oczywiście każdy producent ma swój pomysł na to, jak uzyskać najwyższą izolacyjność cieplną – my zaś jako klienci możemy wybierać w szeregu różnych rozwiązań.

Nie da się jednak ukryć, że pod względem energooszczędności okna aluminiowe mają zdecydowaną przewagę nad tymi drewnianymi. Jeżeli zależy nam więc na tym, żeby uniknąć wysokich strat ciepła z budynku, wybór bydgoskich okien aluminiowych będzie na pewno odpowiedni.