You are currently viewing Funkcjonalne, plastikowe zbiorniki na deszczówkę

Funkcjonalne, plastikowe zbiorniki na deszczówkę

Często marnujemy ogromne ilości wody, które możemy spożytkować na jakiś konkretny sposób w gospodarstwie domowym. Woda przelewa się praktycznie w każdej partii naszego domu. Często odkręcamy krany na zbyt długo, spłukujemy toaletę niewłaściwym programem, czy bierzemy bardzo długie prysznice, a potem dziwimy się jak rosną nasze rachunki.

Zbiornik do gromadzenia wody deszczowej

plastikowe zbiorniki na deszczówkęWody używamy także do nawadniania naszych ogrodów, trawników, czy nawet pól uprawnych. Nim większy dom i teren na około niego, tym większe będą rachunki związane z używaniem wody, wpływa na to także ilość domowników, którzy także zużywają to medium. Nie należy zapominać, że woda jest dostępna także w naturze, oczywiście nie będziemy jej pobierać z rzeki, czy jeziora. Jeśli posiadamy swój własny ogródek, a tym bardziej uprawny to doskonałym rozwiązaniem są duże plastikowe zbiorniki na deszczówkę, które pozwalają na swobodne gromadzenie wody deszczowej osadzającej na terenie całego naszego ogródka. Zbiorniki tego typu instalowane są w taki sposób, aby cała woda zbierająca się na określonym terenie spływała właśnie do nich, co pozwala na ogromną oszczędność w gospodarstwie domowym, który posiada sporo miejsca do podlania każdego dnia. Codzienne korzystanie z wody, za którą musimy płacić, albo czerpanie ze studni jest nieopłacalne. Dlatego też lepiej jest wykorzystać ponownie wodę, którą dostajemy za darmo od natury.

plastikowe zbiorniki na deszczówkęTego typy zbiornik można bezpośrednio podłączyć do pompy wody, którą z kolei można podłączyć pod różnego rodzaju nawadniacze, czy węże, które będą służyć do podlewania ogródka, lub pola. Dodatkowym plusem jest fakt, że taki zbiornik można podłączyć pod przydomową oczyszczalnie ścieków, która będzie dodatkowo zasilać go przefiltrowaną i czystą wodą nadającą się do podlewania. Dlatego też połączenie takich instalacji jest bardzo oszczędnym pomysłem, który pozwala na zaoszczędzenie sporej ilości pieniędzy na wydatkach związanych z wodą. Zbiorniki tego typu zwykle są dość spore i pozwalają na nagromadzenie sporej ilości wody, a ich największą zaletą jest fakt, że działają kompletnie mechanicznie, dlatego też nie potrzebują naszej ingerencji i mogą bez problemu funkcjonować gdy nie ma nas w pobliżu, dlatego też napełniają się one praktycznie zawsze, gdy nie są pełne. Posiadają one także odpowiednie zabezpieczenia, które zapobiegają ich przepełnieniu się, dlatego też w momencie gdy są pełne nie przyjmują już więcej wody, lub zaczynają ją zwalniać.

Zbiorniki tego typu wykonane są z wysokiej jakości tworzywa sztucznego, które jest wysoce odporne na wszelkiego rodzaju wgniecenia, czy pęknięcia. Dlatego też nie powinniśmy martwić się o ich solidność w momencie, gdy gromadzą dużo wody.