Funkcjonalność okien z PCV

Osoby poszukujące eleganckiej, a przy tym ekonomicznej stolarki otworowej, którą wyróżniają bardzo dobre parametry techniczne, powinny spojrzeć na okna PCV produkowane z użyciem najnowszych technologii. Spełniają one bowiem nawet najśmielsze wymagania. Dużym zainteresowaniem cieszą się na przykład okna PCV z Piaseczna. Producent reklamuje je hasłem, iż zapewniają nawet 22% więcej światła w pomieszczeniu.

Parametry techniczne i estetyczne okien z PCV

okna pcv z PiasecznaNiektórzy mogą zastanawiać się – jak to możliwe? Po prostu profile są tutaj o wiele węższe, a do tego równie wąski jest słupek ruchomy dzielący okno na dwie części. Takie smukłe profile nie tylko pozwalają na to, aby do pomieszczenia wpadało więcej naturalnego światła, ale też charakteryzują się wyjątkową elegancją. Są naprawdę zgrabne i dobrze prezentują się w każdym miejscu, niezależnie od stylu pomieszczenia czy zewnętrznej architektury budynku. Dobrze jest wybrać takie okna PCV z Piaseczna, które posiadają też specjalny system wzmocnień stalowych. Dzięki temu zwiększa się ich wytrzymałość na uszkodzenia, ale też szczelność. Ucieka przez nie o wiele mniej ciepła, co sprawia, że spełniają wymagania budownictwa pasywnego, jak i energooszczędnego. Dobre właściwości termoizolacyjne uzyskuje się także dzięki zastosowaniu profili sześciokomorowych, co sprawia, że współczynnik przenikania ciepła jest w takiej stolarce otworowej naprawdę korzystny.

okna pcv z PiasecznaWarto zwrócić uwagę także na właściwości związane z bezpieczeństwem. W takich plastikowych oknach montuje się zaczepy antywyważeniowe, często także stosuje się okucia antywłamaniowe. To sprawia, że takie okna są ciężkie do sforsowania i można je montować nawet na parterze. Ale jeśli chodzi o funkcjonalność, warto wskazać tutaj także na mikrowentylację, która sprawia, że zyskujemy o wiele lepszy komfort użytkowania. Nie musimy bowiem otwierać całego skrzydła okiennego, aby wywietrzyć pomieszczenie. Możliwość delikatnego rozszczelnienia okna zapewni bowiem cyrkulację powietrza, dzięki czemu w pomieszczeniu będzie ono zawsze świeże. Z pewnością wiele osób zdecyduje się także na montaż żaluzji wewnątrzszybowych, dzięki którym będziemy mogli ukryć się przed okiem czasami wścibskich przechodniów.

Takie żaluzje są jednak opcjonalne i nie dostajemy ich nigdy w komplecie z plastikowym oknem. Z tej możliwości warto skorzystać, gdy mieszkamy na parterze, na wyższych piętrach nie jest to tak konieczne. Jak widać, okna z PCV są naprawdę dobre pod względem technicznym, jak i mają wiele walorów estetycznych. To dlatego warto je wybierać, ponieważ w niczym nie ustępują oknom z innych materiałów, a przynoszą naprawdę wiele korzyści.