You are currently viewing Grzejnik podokienny – zło konieczne?

Grzejnik podokienny – zło konieczne?

Dobór grzejników do mieszkania i domu to niezwykle ważna sprawa, mająca decydujące znaczenie dla komfortu jego wszystkich mieszkańców i gości. Warto poradzić się specjalisty jak dobrać i rozplanować grzejniki tak, aby ciepło było emitowane równomiernie w całym pomieszczeniu.

Grzejnik przyciągający wzrok

grzejnik Ważne jest również przeliczenie kubatury sześciennej mieszkania potrzebnej do ogrzania i dobraniu grzejników o odpowiedniej mocy grzejnej oraz umiejętne połączenie ergonomii z ekonomią, aby cieszyły nasze oko estetyką, a zimowe rachunki za ogrzewanie nie pustoszyły nam kieszeni. Wybór umiejscowienia źródła ciepła w pomieszczeniu nie jest niestety często uzależniony od nas, projekty mieszkań i domów często pozycjonują je w miejscu, którego nie możemy zmienić. Jednym ze stałych miejsc wybieranych na grzejnik jest przestrzeń pod oknami. Kaloryfery podokienne możemy spotkać w każdym praktycznie mieszkaniu i domu i są one ich nieodłącznym elementem. Wielkość grzejników umieszczonych pod oknem z reguły odpowiada w przybliżeniu długości okna, więc im dłuższe okno, tym dłuższy kaloryfer, co w ubiegłych dekadach wiązało się często z obecnością dużych i niezbyt estetycznych radiatorów.

grzejnik Na szczęście wybór grzejników na rynku jest ogromny i z pewnością znajdziemy projekt, który będzie nas zadowalał, tak pod kątem praktyczności jak i estetycznym. Współczesne wzornictwo armatury grzejnej czerpie pełnymi garściami ze sztuki, tak klasycznej jak i współczesnej, dzięki czemu grzejnik może wyglądać jak prawdziwe dzieło sztuki. Nie powinno być problemu ze znalezieniem takiego projektu, który będzie pasował wymiarowo pod nasze okno, ale również pięknie będzie się komponował z wystrojem całego pomieszczenia. Taki grzejnik podokienny będzie przyciągał wzrok gości i nieustannie cieszył estetyką i ciepłem domowników. Wybór formy radiatorów jest ogromny, wybierać możemy spośród grzejników żeberkowych, posiadających płytę grzejną lub rurkowych, które doskonale się również sprawdzają w roli suszarki do ubrań i ręczników. Bogaty wybór materiałów z którego są wykonane również daje nam spore pole do popisu: żeliwny grzejnik podokienny będzie najdłużej trzymał ciepło, kamienny będzie imponujący wizualnie, aluminiowy lub miedziany może posiadać wyobraźnią tylko ograniczony kształt, natomiast stalowy będzie się najszybciej nagrzewał.

Walory użytkowe i estetyczne podokiennych kaloryferów z pewnością są, dzięki rozwojowi technologii i wzornictwa, na dużo wyższym poziomie niż 20 – 30 lat temu, dzięki czemu jesteśmy teraz w stanie zrealizować każdy projekt dotyczący grzejników w naszym domu.