You are currently viewing Hydroizolacja pianką poliuretanową

Hydroizolacja pianką poliuretanową

Pianka poliuretanowa, określana często także mianem pianki PUR, cieszy się coraz większym zainteresowaniem i szturmem zdobywa pozycję jednego z liderów wśród materiałów izolacyjnych.

Hydroizolacja jest potrzebna

hydroizolacjaJest to ekologiczny materiał zbudowany z wielu połączonych ze sobą komórek. Pianka ma postać płynną, ale bardzo szybko twardnieje po zaaplikowaniu na powierzchnię tworząc sztywną warstwę. Budowa komórkowa przesądza o tym, że materiał ten doskonale sprawdzi się jako hydroizolacja. Pianka nie nasiąka bowiem wodą. To zaś oznacza, że stanowi ona nie tylko barierę typowo termiczną, ale także zabezpiecza przed wilgocią. Izolacje natryskowe nie wymagają wcześniejszego układania folii. Dzięki temu piankę z powodzeniem można wykorzystać przy ocieplaniu stropów piwnicy czy fundamentów w nowym budynku.Coraz popularniejsze jest także ocieplanie poddasza pianką. Tutaj znaczenie mają zarówno właściwości hydroizolacyjne pianki, jak i to, że tworzy ona doskonałą barierę termiczną i akustyczną. Ocieplanie pianką skutecznie zabezpieczy użytkowe poddasze. Dużym plusem tego materiału jest również to, że metoda natryskowa pozwala stworzyć bardzo szczelną, a zarazem wyjątkowo lekką powierzchnię. W praktyce oznacza to, że pianka poliuretanowa nie obciąża niepotrzebnie całej konstrukcji budynku.

Materiał ten jest ekonomiczny, nie zajmuje również dużo miejsca i jest bardzo ekonomiczny. To przesądza o jego rosnącej popularności w budownictwie energooszczędnym oraz pasywnym (zarówno mieszkaniowym, jak i komercyjnym, a nawet przemysłowym).