You are currently viewing Industrialna aranżacja wnętrz czy inna?

Industrialna aranżacja wnętrz czy inna?

Współcześnie architektura wnętrz daje nam wiele interesujących możliwości. Istnieje bowiem naprawdę mnóstwo stylów do wykorzystania, dzięki którym możemy stworzyć niebanalne, przyjemne wnętrza. Jednakże nie wszystkie rozwiązania sprawdzają się w każdym przypadku. Wystarczy spojrzeć na styl industrialny.

Stylowe wnętrze domu

aranżacja wnętrzMa on bowiem tyle samo zwolenników, co przeciwników. Zwolennikami są osoby kreatywne, o dużym poczuciu indywidualizmu, takie, które cenią sobie duże przestrzenie i odważne rozwiązania. Styl industrialny pochodzi bowiem z… fabryk. W dawnych czasach kiedy artyści nie mieli gdzie mieszkać, zachodzili do niepracujących, opuszczonych angielskich fabryk i tam tworzyli sobie własne przestrzenie do mieszkania i do pracy. Zatem w stylu industrialnym nawiązuje się do fabryk. Taka więc aranżacja wnętrz domów zwraca na siebie uwagę widocznymi instalacjami – na przykład klimatyzacyjnymi przy suficie czy innymi. Często pozostawia się widoczną cegłę budynku, nie tynkuje się jej, czy też pozostawia się betonową podłogę bez dodatkowego wykończenia. Obok tych materiałów w stylu industrialnym prym wiedzie także szkło oraz stal. Jeżeli chodzi o barwy, są to zazwyczaj jasne kolory, ale też chłodne – a więc biel czy szarość.

aranżacja wnętrzDla przełamania czasami wykorzystuje się ceglastą czerwień. Jak widać, już po samym opisie można wywnioskować, że takie wnętrza są dość surowe. Dlatego nie każdemu może to przekonywać – w końcu dom ma być do mieszkania, więc powinien być przytulny oraz zaprojektowany w sposób funkcjonalny. Dlatego właśnie styl industrialny ma też swoich przeciwników, a są to osoby, które cenią sobie atmosferę spokoju oraz rodzinności. Dla nich jednak architekci projektujący wnętrza domów mają inne propozycje. Można przecież zdecydować się na styl skandynawski, który jest odrobinę minimalistyczny, ale równocześnie naprawdę przytulny. Inną opcją jest styl rustykalny, który naśladuje wiejskie domy znane z dawnych czasów. Możemy wybrać także fusion – to dla osób odważniejszych, jest to bowiem połączenie tradycji z nowoczesnością, co także nie każdemu przypaść może do gustu. Bez wątpienia możliwości projektowania wnętrz domów jest naprawdę wiele, a to od nas zależy, na jaką aranżację się zdecydujemy.

Warto zrobić sobie research w poszukiwaniu inspiracji – dzięki temu łatwo określimy, co nam się podoba i co nas wręcz zachwyca, a czego raczej wolelibyśmy unikać, bo po prostu do nas nie przemawia. Ze swoimi oczekiwaniami możemy zwrócić się do projektanta wnętrz, który wykona dla nas stylową aranżację.