You are currently viewing Izolacja poddasza pianką i izolacja okien

Izolacja poddasza pianką i izolacja okien

Pianka poliuretanowa wymieniana jest wśród najlepszych materiałów izolacyjnych. Rzeczywiście ma bardzo dobre cechy i dlatego wiele osób decyduje się na izolację właśnie pianką poliuretanową. Bywa ona stosowana zarówno w przemyśle, jak i w gospodarstwach domowych.

Izolacja pianką zawsze się sprawdza

izolacja piankąCzasami porównywana jest z wełną mineralną, jednak trochę różnią się one między sobą pod względem różnych swoich parametrów. Natrysk pianką na pewno jest znacznie bardziej wygodny niż izolowanie powierzchni za pomocą innych tworzyw. Kiedy wykonuje się natrysk pianki poliuretanowej, doskonale wnika ona nawet w trudno dostępne miejsca. Musi być jednak wykonana w taki sposób, aby nie tworzyć żadnych mostków ciepła, przez które będzie się ono wydostawało na zewnątrz. Na pewno bardzo ważną kwestią jest ocieplenie poddasza pianką zwłaszcza w miejscu okna. Jeśli występuje takie, trzeba podejść do takiej przestrzeni w sposób szczególnie przemyślany. Jest to ważne dlatego, że okno może powodować, że zimno będzie wnikało do pomieszczenia. Potrzebna jest dobra izolacja poddasza pianką wykonana naokoło okna. Tylko wówczas rzeczywiście można mówić, że solidna izolacja pianką się sprawdzi. Okno właśnie jest kluczowym miejscem, do którego trzeba podejść w sposób fachowy, aby je dobrze zaizolować. Znaczenie w tym procesie ma zarówno wiedza wykonującego izolację, jak i stosowany przez niego materiał. Pianki poliuretanowe mogą być przecież różnej jakości, a to da się później odczuć w trakcie użytkowania. Bardzo ważne jest, aby od okna nie wiało, gdyż to będzie rzutowało później na temperaturę panującą w całym domu. Wszystkie zresztą okna, nie tylko te na poddaszu trzeba skutecznie zabezpieczyć. Zapobiegnie to wychłodzeniu domu w zimie czy podczas chłodniejszych dni. Specjalista najlepiej będzie wiedział, jakiego rodzaju pianki użyć wewnątrz domu oraz, w jaki sposób wykonać natrysk pianki, żeby warstwa była odpowiednia. Wymaga to nieraz specjalnej kalkulacji, ponieważ konstrukcje dachów są bardzo różne. Pianka poliuretanowa to szybki oraz sprawdzony sposób izolowania pomieszczeń, ale też przestrzeni na zewnątrz budynku. Warto więc zainteresować się tą metodą, choć oczywiście przed zastosowaniem należy dobrze przemyśleć wszystkie za i przeciw.

Pianka jak każdy element ma swoje wady, ale jednak ludzie bardzo ją sobie chwalą. Jest wytrzymała i sprawia, że wewnątrz warstwy ociepleniowej nie utrzymuje się wilgoć. Są to bardzo istotne cechy, które mogą być pomocne. Pianka poliuretanowa stosowana jest z powodzeniem do ocieplenia poddasza, ale i innych miejsc.