You are currently viewing Jak dopasować najlepszy ogrzewacz elektryczny?

Jak dopasować najlepszy ogrzewacz elektryczny?

Wybór odpowiedniego podgrzewacza do wody wiąże się z wieloma korzyściami. Dostosowany właściwie do naszych potrzeb pozwoli zoptymalizować pobór wody i zaoszczędzić na rachunkach. Jednak, aby tak się stało musimy dokładnie określić, który model podgrzewacza będzie najlepszy dla naszych potrzeb i domowych warunków. Wszystko zależy od tego, jak dużo wody pobieramy w ciągu dnia i jakie są nawyki domowników odnośnie korzystania z urządzeń sanitarnych.

Idealny podgrzewacz do wody

Woda z kranuLiczba mieszkańców oraz stopień poboru ciepłej wody decydują, który z dostępnych rodzai podgrzewaczy będzie najoptymalniejszym wyborem. Zasadniczo urządzenia tego typu dzielimy na dwa typy. Jeśli mieszkamy sami lub tylko z jednym lokatorem albo są w naszym domu takie pomieszczenia z dostępem do kranu, z których korzystamy rzadko, dobrym wyborem może się okazać ogrzewacz przepływowy elektryczny. To najoszczędniejsze rozwiązanie dla osób, które nie potrzebują ciepłej czy gorącej wody w dużych ilościach. Działa on w ten sposób, że ciecz podgrzewana jest na bieżąco, za każdym razem, gdy odkręcamy kran. Wówczas musimy chwilę poczekać, aż woda się nagrzeje, jednak dzięki takiemu oszczędnemu ogrzewaniu zużycie prądu jest mniejsze. Zgoła inaczej funkcjonuje podgrzewacz pojemnościowy. Większe rodziny żyjące w mieszkaniu lub domu wolnostojącym zużywają większe ilości ciepłej wody. Jedna osoba po drugiej bierze prysznic, podczas gdy inna zmywa w kuchni naczynia przy gorącej wodzie. W takich warunkach życia domowego idealnie sprawdzi się właśnie ogrzewacz pojemnościowy.
Mycie rąkPodgrzewa większy zapas wody do określonej temperatury i nagrzaną przechowuje w zbiorniku. Dzięki temu mamy bezpośredni dostęp do ciepłej zmagazynowanej cieczy. Przyjemna gorąca woda jest zawsze na wyciągnięcie ręki. Nie musimy czekać, aż się nagrzeje, co jest świetnym rozwiązaniem dla większej ilości osób żyjących pod jednym dachem. Bez podgrzewacza pojemnościowego zużycie wody byłoby ogromne, gdyby każdy domownik biorący prysznic wypuszczał ze słuchawki zimną wodę, czekając, aż się nagrzeje. Z ciepłą można od razu przystąpić do kąpieli. Aby jednak idealnie spełniał on swoją rolę w naszym domu i mógł służyć nam i reszcie mieszkańców, musimy wziąć pod uwagę takie wartości, jak pojemność oraz moc podgrzewacza. Dobierając właściwą pojemność zbiornika, musimy mniej więcej określić, jakie będzie zapotrzebowanie na ciepłą wodę w każdym punkcie poboru naszego domu. Istotne są również przyzwyczajenia mieszkańców i ich preferencje, takie chociażby, jak to, czy wolą brać szybki prysznic czy raczej dłuższe ciepłe kąpiele.

Krótko mówiąc, wszystko zależy od nas samych. Ogrzewacz dostosuje się do naszych wymagań, jednak musimy najpierw poznać siebie i swoje nawyki domowego funkcjonowania. Tylko wtedy będziemy dokonać najlepszej decyzji odnośnie kupna.