You are currently viewing Jak mogą być stosowane drewniane kule?

Jak mogą być stosowane drewniane kule?

Drewniane zabawki edukacyjne cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Nic dziwnego, gdyż w przeciwieństwie do zabawek z tworzyw sztucznych, te z drewna nie sprawiają żadnego zagrożenia dla zdrowia malucha. Dodatkowo, zabawki wykonane z naturalnego surowca, wyróżniają się również zwiększoną wytrzymałością. Już od dłuższego czasu zwraca się uwagę na to, aby wykorzystywać jedynie te zabawki które nie będą stwarzały żadnego zagrożenia dla zdrowia malucha.

Innowacyjne drewniane kule

drewniane zabawkiPrzykładem takiej właśnie zabawki, niewątpliwie mogą być tanie kule drewniane. Ich potwierdzone wieloma testami bezpieczeństwo dla zdrowia dziecka, wynika z kilku czynników. Po pierwsze, zabawki takie są w stu procentach wykonane z surowców naturalnych. Powoduje to, że nie stwarzają zagrożenia dla zdrowia, czy też życia dziecka, nawet w przypadku, gdy dziecko taką zabawkę weźmie do ust. Dodatkowo, zabawki logiczne w formie kul, pozbawione są ostrych krawędzi, które mogłyby stanowić zagrożenie dla zdrowia małego dziecka. Zabawki z wykorzystaniem kul drewnianych, mogą przybierać wiele różnych form. Przykładowo, mogą one być stosowane w formie gry logicznej, w której kule o różnych kolorach, należy ustawić w wyznaczonych polach na drewnianej planszy. Taka gra to doskonała forma rozwoju zdolności manualnych dziecka, ale także jego zręczności.

 

drewniana zabawkaGra logiczna z drewnianymi kulami ma także udowodniony, pozytywny wpływ na koordynację wzrokowo-ruchową, czy też na zdolności logicznego myślenia. Dzięki temu, że przy pomocą kul z drewna dziecko może tworzyć na planszy różne obrazki, znacznie rozwija to jego wyobraźnie, oraz skłania do samodzielnego podejmowania decyzji. W części zabawek tego typu w zestawie znajdują się również przykładowe obrazki, które da się stworzyć za pomocą zestawu różnokolorowych, drewnianych kul. Dzięki temu, zestaw może być świetnym pomysłem na chwile spędzane w gronie całej rodziny. Kule drewniane oczywiście, mogą być również stosowane jako ozdoba pokoju dziecięcego. Ułatwia to ich dostępność w wielu kolorach, a także znajdujące się na nich, bardzo różne wzory, na przykład wzory zwierząt.

Zabawki logiczne, wykonane z drewna, stają się coraz bardziej popularne. Wynika to z faktu, że ten naturalny surowiec, jest znacznie bardziej bezpieczny dla zdrowia i życia małych dzieci, niż zabawki wykonane z tworzywa sztucznego. Drewniane zabawki mogą przybierać wiele różnych form, w tym również kul, które można stosować w formie gry logicznej. Ich dostępność w wielu kolorach może sprawić, że sprawdzą się one również jako ciekawa ozdoba dziecięcego pokoju. 

Więcej informacji znajdziesz na www.san2.pl!