You are currently viewing Jak przeprowadzić montaż i instalację grzejnika elektrycznego?

Jak przeprowadzić montaż i instalację grzejnika elektrycznego?

Szczególnym rodzajem grzejnika elektrycznego jest grzejnik akumulacyjny, który cechuje się niskimi kosztami eksploatacyjnymi – to dlatego, że pobiera on energię w nocy, kiedy dostawca prądu oferuje niższą taryfę. Zebrane w tym czasie ciepło jest wykorzystywane dopiero następnego dnia, dzięki czemu nie musimy korzystać z dziennej taryfy prądu.

Grzejniki akumulacyjne można kupić w sklepie internetowym

grzejniki elektryczneAkumulacyjne grzejniki elektryczne ze sklepu internetowego mogą być stosowane w różnych pomieszczeniach – nie tylko w salonie czy pokoju gościnnym, ale też na przykład w łazience. Ich montaż jest naprawdę prosty. Polega on na przykręcenia piecu do ściany za pomocą śruby, którą dostajemy wraz z urządzeniem. Przedtem należy ułożyć wewnątrz obudowy kształtki magnetytowe – aby to było możliwe, musimy zdjąć kratkę wydmuchu powietrza, odkręcić wkręty i ściągnąć blachę wewnętrzną. Przy tej czynności należy zwracać uwagę na płytę izolacyjną – nie powinna zostać uszkodzona, dlatego proces montażu powinien być przeprowadzany z pełną ostrożnością. Kolejnym zadaniem, które czeka montera, jest odpowiednie przeprowadzenie przewodów sterujących i zasilających przez przepusty w tylnej ścianie ogrzewacza. Jeżeli obawiamy się, że mogą się one wysunąć – można je dodatkowo zabezpieczyć za pomocą dławika.

grzejniki elektryczne ze sklepu internetowegoNastępnie musimy już tylko ustawić obudowę ogrzewacza w miejscu, w którym zostanie on na stałe zamontowany. Dopiero teraz możemy ułożyć kształtki magnetytowe w odpowiednim miejscu – a więc w komorze z izolacji termicznej. Po tym możliwe jest włożenie płyty izolacyjnej oraz blachy wewnętrznej z powrotem do obudowy grzejnika i skręcenie wszystkich elementów. Najlepiej, gdy grzejnik znajdzie się pod oknem lub w jego pobliżu – w ten sposób zapewnimy odpowiednią cyrkulację powietrza i dobrze wykorzystamy całe ciepło. Po mechanicznym montażu urządzenia, konieczna jest jego instalacja – to zajęcie dla profesjonalisty, a więc dla elektryka z odpowiednimi uprawnieniami. Po podłączeniach, powinien on jeszcze sprawdzić ochronę przeciwporażeniową, a następnie przeprowadzić próbne uruchomienie. Dopiero po tym możliwe jest pierwsze uruchomienie, które w dodatku powinno być przeprowadzone w określonych warunkach – a więc dążymy do pełnego naładowania grzejnika, przy maksymalnym ustawieniu regulatora ładowania oraz przy wyłączonym wentylatorze.

W tym czasie z urządzenia będą wypalane zanieczyszczenia, dlatego możliwe jest wyczucie nieprzyjemnych woni – nie należy się tym przejmować, dla własnego komfortu warto jedynie dobrze wentylować pomieszczenie. Kolejne uruchomienie grzejnika akumulacyjnego może już być wykonywane na standardowych ustawieniach.