You are currently viewing Jaką rolę pełni licznik w rozdzielnicy budowlanej?

Jaką rolę pełni licznik w rozdzielnicy budowlanej?

Do jednych z najczęściej stosowanych w obecnym czasie rodzajów rozdzielnic budowlanych należą z pewnością te, które wyposażone zostały w licznik. Jak się bowiem okazuje ten właśnie ich typ pozwala na bieżące kontrolowanie ilości zużytego prądu co wydaje się mieć kluczowe znaczenie w wieku różnych sytuacjach. Wraz z biegiem czasu możliwe zastosowania dla takich właśnie rozdzielnic stają się coraz bardziej zróżnicowane. Coraz częściej spotkać się można z takimi rodzajami rozdzielnic elektrycznych, które są wyposażone w dedykowany licznik elektryczny.

Kontrola zużytego prądu

bezpieczna rozdzielnica budowlana z licznikiemTo właśnie dzięki niemu jest możliwe bezproblemowe zliczanie ilości energii pobieranej bezpośrednio przez wszystkie odbiorniki podłączane do danej rozdzielnicy. Takie funkcje popularnych erbetek stają się szczególnie istotne w przypadku wykorzystywania ich na placu budowy. To tam bardzo ważne jest bieżące kontrolowanie ilości zużytej energii elektrycznej w związku z działaniem podstawowych sprzętów budowlanych. Aby mieć pewność co do zgodnych z prawdą wskazań licznika w rozdzielnicy warto wybierać ten, który posiada świadectwo MID. Powinna je posiadać w szczególności bezpieczna rozdzielnica budowlana z licznikiem, wykorzystywana podczas realizacji prac remontowych jak również i tych budowlanych. Oprócz tego świadectwo takie muszą mieć wszystkie liczniki stosowane w szeroko pojmowanych zastosowaniach profesjonalnych. W przypadku braku zgodności z dyrektywą MID nie powinno się oczekiwać wysokiej dokładności działania wybranego licznika.

rozdzielniaW obecnym czasie nie jest raczej zalecane używane tego typu rozdzielnic, których obudowa nie jest w odpowiedni sposób dostosowana do miejsca jej użytkowania. I tak w przypadku kiedy to rozdzielnica będzie narażona na stały kontakt z wilgocią powinno się stosować przede wszystkim tą, której obudowa została wykonana z aluminium. Ten jej rodzaj będzie bowiem szczególnie odporny na rozwój wilgoci jak również na procesy utleniające. Mniejsze, przenośne rozdzielnice posiadają zazwyczaj obudowy wykonane z tworzyw sztucznych. Zapewnia im to szczególnie wysoki poziom ochrony na przykład przed wstrząsami. W ostatnim czasie zwraca się szczególną uwagę na podstawowe funkcjonalności, jakimi wyróżniają się rozdzielnice budowlane.

Bardzo ważne jest obecnie aby cechowały się one takimi funkcjami jak na przykład dedykowany licznik zużycia energii. Dzięki temu będzie można szczegółowo określić, jak duże ilości energii będą potrzebne do prawidłowego działania poszczególnych sprzętów stosowanych na placu budowy czy też w miejscu realizowanego aktualnie remontu.

Więcej na; https://www.partnersite.eu/