You are currently viewing Jaką szlifierkę kątową wybrać?

Jaką szlifierkę kątową wybrać?

Nie trzeba być majsterkowiczem, aby znać się na narzędziach – zwłaszcza że wiele z nich przydaje się podczas prac w domu czy w warsztacie. Zamiast kupować urządzenia, które sprawdzają się tylko przy wykonywaniu jednej czynności, lepiej rozejrzeć się za sprzętami wielofunkcyjnymi: dzięki temu oszczędzimy miejsce w garażu, jak i pieniądze.

Szlifierka hitachi jest popularna

szlifierka hitachi g13sb3Przykładem urządzenia wielofunkcyjnego jest szlifierka kątowa. Choć jej nazwa wskazuje na to, że służy ona do szlifowania, są jeszcze inne sposoby jej zastosowania. Taka szlifierka doskonale radzi sobie także z cięciem oraz polerowaniem powierzchni – dlatego w żadnym domu nie powinno jej zabraknąć, gdyż będzie przydatna podczas wielu prac remontowych czy wykończeniowych. Z jej wykorzystaniem można na przykład precyzyjnie przyciąć płytki łazienkowe czy też zeszlifować stary lakier z drewnianego stołu. Jej zaletą jest także to, że sprawdza się w pracy z twardymi materiałami – na przykład metalem. Choć na rynku jest wiele różnego rodzaju szlifierek kątowych, warto przy wyborze kierować się nie tylko ceną, ale też jakością urządzenia – wybierając sprzęt od renomowanego producenta, będziemy mieć pewność, że szlifierka nie zepsuje się po kilku użyciach a posłuży nam przez długie lata.

szlifierka hitachi g13sb3Częstym wyborem wielu osób jest nowa szlifierka hitachi g13sb3, która szybko podbiła rynek narzędziowy. To urządzenie pracujące z mocą 1300 W, z tarczą o średnicy 125 mm. Producent zadbał o ergonomiczną budowę korpusu, dzięki czemu to narzędzie ręczne odpowiednio leży w dłoni, co zapewnia komfort pracy. Ponadto niskie umocowanie głowicy sprawia, że manewrowanie szlifierką jest naprawdę proste i bez problemu możemy dotrzeć nawet do trudno dostępnych miejsc. Najważniejszy jest jednak z pewnością silnik nowej generacji – dzięki czemu urządzenie stało się odporne na przeciążenia – sprawdzi się zarówno przy jednorazowym szlifowaniu, jak i przy regularnych pracach w profesjonalnym warsztacie. Warto wspomnieć także o łożysku igiełkowym w głowicy, dzięki któremu urządzenie posiada zwiększoną trwałość eksploatacyjną. Z pewnością na rynku znajdzie się jeszcze wiele urządzeń o podobnych parametrach technicznych do hitachi g13sb3 – warto więc przed zakupem dokonać porównania, aby wybrać to narzędzie, które najlepiej spełni nasze oczekiwania.

Wydaje się jednak, że hitachi to producent, który wyrobił sobie już renomę na rynku narzędziowym, dlatego to właśnie jego produkty są najczęściej wybierane przez klientów, którym zależy przede wszystkim na wysokiej jakości.