You are currently viewing Jakie drzwi wewnętrzne do domu pasywnego

Jakie drzwi wewnętrzne do domu pasywnego

Budowa domów energooszczędnych, jak i domów pasywnych staje się coraz bardziej popularna w ostatnim czasie. Domy takie wykazują bardzo dobre parametry izolacyjne swoich przegród zewnętrznych. Poza tym domy pasywne korzystają z rozwiązań i urządzeń, których zadaniem jest zamiana energii pozyskanej z odnawialnych źródeł na energię cieplną oraz energię elektryczną. W skrócie domy pasywne to domu, które nie tylko są energooszczędne, ale także i produkują swoją energię.

Drzwi wewnętrzne powinny być w każdym domu

drzwi wewnętrznePodczas budowy takich obiektów jak domy pasywne, ważna są nawet najdrobniejsze szczegóły. Takimi szczegółami także jest stolarka okienna oraz drzwiowa, która przecież montuje się w każdym budowanym domu. U jednej z wrocławskich firm można zamówić energooszczędne drzwi z montażem. Taki rodzaj usługi jest bardzo ważny, gdyż odpowiedni montaż drzwi jak i okien jest bardzo ważny. W domach pasywnych oraz w domach energooszczędnych stolarka powinna być tak zamontowana, aby uniknąć powstawania wokół jej mostków termicznych, które wpływają na pogorszenie się warunków cieplnych danej przegrody jak i całego pomieszczenia, gdzie dany element stolarki się znajduje. Także nie powinno zapominać się o takich elementach jak drzwi wewnętrzne, jak i drzwi techniczne. Te pierwsze są montowane w każdym pomieszczeniu znajdującym się wewnątrz domu.

Te elementy nie muszą wykazywać żadnych cechy izolacyjnych. Inaczej jest już w przypadku drzwi technicznych, które bardzo często są montowane pomiędzy pomieszczeniami ciepłymi, a pomieszczeniami zimnymi, jak na przykład piwnice, garaże, strychy lub kotłownie. Takie drzwi techniczne powinny posiadać już odpowiednią izolację termiczną. Okna do domów pasywnych posiadają trzy szyby, a do tego pomiędzy nimi nie ma powietrza, tylko jest specjalny gaz.