You are currently viewing Kiedy silos płaskodenny może się sprawdzać?

Kiedy silos płaskodenny może się sprawdzać?

Od pewnego momentu, coraz bardziej powszechne staje się wykorzystywanie silosów, które są dostępne w wielu różnych rodzajach. Różnią się one między sobą przede wszystkim swoją budową, która będzie się przekładał również na ich cenę, ale także i możliwe zastosowania tych ważnych zbiorników.

Silosy do gospodarstw rolnych

silosy zbożowe płaskodenneSzczególnie popularne w ostatnim czasie, stały się silosy, które wyposażone są w płaskie dno. Cechą charakterystyczną tego rodzaju zbiorników na zboże oraz innego rodzaju płody rolne jest przede wszystkim znacznie niższa niż w przypadku innych zbiorników, cena zakupu. Powoduje to, że ogromne silosy zbożowe płaskodenne stają się rozwiązaniem polecanym przede wszystkim dla wszystkich tych gospodarstw rolnych, którym zależy na zaoszczędzeniu na tym wyposażeniu, na przykład w początkowym czasie po rozpoczętej produkcji. Warto pamiętać o tym, że ze cenę zakupu silosu na przykład lejowego o małej powierzchni, można zakupić potężnych rozmiarów silos płaskodenny, który będzie wystarczający do przechowywania ogromnych ilości zboża. Tego rodzaju zbiornik, będzie również idealnym rozwiązaniem dla wszystkich tych gospodarstw, które wyprodukowanego ziarna pozbywają się w sposób równomierny w ciągu całego roku. Cechy konstrukcyjne tego silosu powodują, że praktycznie każdorazowo pozostają na jego dnie pewne ilości ziarna, którego pozbyć się można tylko metodami manualnymi.

silosy zbożowe płaskodenneZ całą pewnością więc rozwiązanie to nie będzie sprawdzało się w przypadku tych gospodarstw, które dopuszczają do całkowitego opróżniania się zbiorników wielokrotnie w ciągu roku. W takiej sytuacji, konieczność częstego ich, manualnego, dokładnego opróżnienia, może się okazać bardzo kłopotliwa. Oczywiście jednak, tego rodzaju rozwiązania można wyposażyć na przykład w specjalnie dostosowane przenośniki, które nie będą dopuszczać, lub też w mniejszym stopniu będą dopuszczały do odkładania się zboża na dnie zbiornika. Zaletą oraz cechą wyróżniającą silosy płaskodenne jest więc z pewnością fakt możliwości doposażenia ich w dodatkowe rozwiązania, które znacznie przekładać się będą na ich możliwe zastosowania, oraz funkcjonalność. W obecnym czasie, silosy są tym zdecydowanie najczęściej wybieranym rozwiązaniem wykorzystywanym do gromadzenia suchego zboża oraz innych płodów rolnych w gospodarstwie rolnym.

Aby uzyskać maksymalne zalety z wykorzystywania takiego właśnie rozwiązania, bardzo ważne okazuje się być dostosowanie ich rodzaju do trybu funkcjonowania danego gospodarstwa rolnego. W pewnych sytuacjach, najlepszym wyborem może się okazać na przykład silos z płaskim dnem, który nie sprawdzi się natomiast w przypadku gospodarstw , prowadzących intensywną sprzedaż zboża.