You are currently viewing Kostka granitowa – dlaczego warto?

Kostka granitowa – dlaczego warto?

Granit to naturalny kamień. Niezwykle mocny i wytrzymały budulec powstał w niesamowicie wysokiej temperaturze 1400 stopni Celsjusza w wyniku działania lawy. Jest najtrwalszym materiałem budowlanym, odpornym na czynniki atmosferyczne, zmienność temperatur oraz uderzenia. Niestraszne mu mrozy, wilgoć, zmienność temperatur czy promienie UV. Swoimi właściwościami przewyższa materiały budowlane tworzone sztucznie.

Kostka brukowa granitowa łódź

ChodnikZachowuje swój pierwotny kolor i nie blaknie. Dzięki naturalnemu pochodzeniu, świetnie odnajdzie się w każdej przestrzeni, zarówno publicznej, jak i prywatnej, zdobiąc podjazd czy ogród. Jego ogromne walory zdobnicze sprawiają, że szczególnie chętnie korzystają z niego prywatni inwestorzy właśnie do budowy ścieżek, alejek ogrodowych, krawężników, murków oraz obrzeży. Szczególnie dobre zastosowanie ma w przypadku budowy podjazdów. Wytrzymały i twardy budulec świetnie wytrzymuje obciążenie ciężkich pojazdów. W przestrzeniach miejskich kostka granitowa jest chętnie używana do budowy mniejszych uliczek i placów w centrum miasta, gdzie jest mniejsze natężenie ruchu samochodowego. Granit pięknie ozdabia najbardziej reprezentatywne punkty w przestrzeni publicznej. Jest dostępny w rozmaitych wariantach kolorystycznych.

Kostka brukowaKostka granitowa barwiona na różne kolory, takie jak szary, rudy, żółty, czarny oraz na wiele kombinacji odcieniowych. Z ich wykorzystaniem możemy tworzyć zachwycające mozaiki kamienne, które ozdobią plac lub dziedziniec przed ratuszem lub inną instytucją. Każda dobrze zaopatrzona hurtownia budowlana posiada na stanie taki produkt, jakim jest kostka brukowa granitowa Łódź, Poznań czy Bydgoszcz to dobre przykłady miast, w których znajdziemy bogato wyposażony market budowlany. Zakupić ją możemy w wielu wymiarach, dostosowanych do każdego rodzaju i wielkości nawierzchni. Wielkość kostki granitowej zaczyna się od miary 40 x 60 milimetrów, a kończy na 150 x 170 milimetrów. Można ją układać na różne sposoby. Prawdziwa dowolność aranżacyjna zaczyna się w momencie, gdy dysponujemy kilkoma różnymi kolorami kostki. Wówczas możemy tak ją układać, aby stworzyć upragnioną kompozycję. Plac brukowy przed firmą można na przykład ozdobić jej logiem. Na terenie przed ratuszem dobrym pomysłem będzie zaprojektować herb miasta.

Możliwości jest całe mnóstwo, a jedynym ograniczeniem nasza inwencja. Granit to wspaniały budulec, z którego stworzymy pięknie ozdobiony i niezwykle wytrzymały podjazd lub plac. To najlepszy jakościowo materiał do budowy nawierzchni. Szerokie zastosowanie i fantastyczne walory wizualne sprawiają, że jest warty każdej ceny.