You are currently viewing Kreator wnętrz i styl skandynawski

Kreator wnętrz i styl skandynawski

Styl skandynawski to prawdopodobnie najbardziej rozpoznawalny styl urządzania wnętrz. Minimalizm, subtelność, czystość, prostota, delikatność to tylko niektóre z cech charakterystycznych tego stylu. Jest to styl bardzo popularny, ponieważ łatwo jest dobrać meble i dodatki do niego.

Kreator wnętrz i jego rady

kreator wnętrzW każdym sklepie kreator wnętrz z pewnością znajdzie coś, co będzie idealnie pasowało i będzie odpowiadało gustom jego klientów. Mała ilość ozdób i dekoracji, sprawia, że urządzenie wnętrza wedle stylu skandynawskiego jest bardzo szybkie i łatwe. Od czego powinniśmy zacząć? Na pewno trzeba podkreślić, że mimo swojego minimalizmu wnętrza skandynawskie są bardzo przytulne i dobrze się w nich przebywa. Zapewne niskie temperatury i długa zima w Skandynawii sprawiły, że jej mieszkańcy po powrocie do domu chcieli się otaczać ciepłem i rodzinną atmosferą. Wnętrze skandynawskie jest proste i delikatne. Stawia się tam na jasne kolory, szczególnie na wszechobecną biel. Można ją znaleźć na ścianach, postarzanych podłogach, firankach, poduszkach, czy meblach. Biel jest kolorem uniwersalnym, więc łatwo jest wybrać pasujące meble i dekoracje. Najlepiej jest wybrać dla bieli otoczenie błękitów, brązów, czy odcieni kremowego.

kreator wnętrz Całość powinna być pozbawiona intensywnych barw, nie am tam miejsca na jaskrawe kolory czy ciemne barwy. Jeśli chcemy mieć ciemne odcienie brązu lub niebieskiego w pomieszczeniu to wybierzmy tapicerowaną kanapę z fotelami, do której dobierzemy jasne poduszki dekoracyjne, czy narzutę. Możemy zrobić także odwrotną rzecz z akcentami kolorystycznymi. Lepiej jest wybrać kolorowe dodatki do jasnych mebli, wtedy mamy pewność, że nie przesadzimy z barwami. Styl skandynawski stawia na naturalne materiały, szczególnie na drewno, wiklina. Tkaniny również powinny być lniane, bawełniane lub wełniane. Nie stosuje się raczej metalowych czy szklanych elementów. Całość ma być ekologiczna, nieco surowa, naturalna. Styl skandynawski to przede wszystkim wygoda i funkcjonalność. Meble mają być praktyczne i użytkowe, a ich wygląd był sprawą drugorzędną. Nie stosuje się designerskich i mało przyjemnych w użytkowaniu mebli, które są dobre jedynie w katalogach i aranżacjach pokazowych. Proste wnętrza wcale nie muszą być nudne.

Wnętrza skandynawskie z pewnością będą pasowały do wielu domów, jak również do hoteli. Inspirujący styl zawsze można poddawać modyfikacjom, by dopasować wnętrze do naszych potrzeb. Styl skandynawski na pewno będzie w przyszłości nadal często wybierany do wnętrz naszych mieszkań i domów.