You are currently viewing Listwy z MDF

Listwy z MDF

MDF to materiał, który idealnie nadaje się do produkcji mebli, ale nie tylko. Doskonale sprawdza się również do wykonywania listew ozdobnych, ściennych oraz przypodłogowych, sufitowych i ościeżnicowych. Takie listwy MDF charakteryzuje bardzo dobra jakość. Przyjrzyjmy się na przykład listwom przypodłogowym z MDF.

Listwy MDF pokryte farbami

listwy mdfProducenci oferują listwy, które są odporne na wilgoć, dlatego nadają się do stosowania w każdym pomieszczeniu, także w kuchni, w której panują szczególne warunki wilgotnościowe ze względu na regularną obecność pary wodnej. Takie listwy przypodłogowe z MDF cechuje też bardzo dobra twardość, są też odporne na ścieranie. Producent zagruntował je kilkukrotnie za pomocą emulsji lateksowej, dzięki czemu można je od razu pomalować na dowolny, wybrany przez siebie kolor. Listwy MDF mogą być pokrywane zarówno farbami akrylowymi, jak i lateksowymi i wszelkimi innymi, także tymi do drewna. Oczywiście takie listwy należy stosować wewnątrz pomieszczeń, ponieważ nieustanne narażenie na negatywne czynniki atmosferyczne takie jak opady może doprowadzić do uszkodzenia takiej listwy. Listwy MDF przypodłogowe mogą być montowane w kuchni, pokoju dziennym czy w sypialni, producenci oferują także specjalne listwy z miejscem na kable, dzięki czemu możemy skutecznie ukryć okablowanie.

listwy mdfSzeroki wybór listew sprawia, że możemy łatwo dobrać coś odpowiedniego do własnego mieszkania. Zwłaszcza jeśli chodzi o listwy sufitowe, które są szczególnie dekoracyjne. Dzięki nim bowiem łączenie pomiędzy sufitem a ścianą może wyglądać estetycznie, dlatego jest to dobrym wyborem. Oczywiście oprócz listew MDF znajdziemy też listwy wykonane z innych materiałów, na przykład z polistyrenu. Charakteryzują się one również bardzo wysoką jakością, bowiem są odporne na ścieranie, jak i na utlenianie, i zachowują stabilny wymiar nawet pod wpływem wysokiej temperatury. Zarówno listwy MDF, jak i polistyrenowe, są bezpieczne dla środowiska. Warto skorzystać z oferty polskiego producenta, ponieważ wówczas będziemy mieć pewność, że produkty powstały z materiałów przyjaznych środowisku, w przypadku wyrobów z rynku chińskiego nie mamy takiej pewności. Podsumowując temat, wiemy już, że na rynku dostępny jest szeroki wybór listew z MDF oraz z polistyrenu.

Z pewnością interesuje nas jednak także ich cena – na szczęście nie jest ona wysoka. Są to produkty dostępne dla przeciętnej osoby, nie kosztują bowiem wiele, dlatego każdy może sobie na nie pozwolić. Listwy są skromnym dodatkiem, który jednak znacząco wpływa na wystrój wnętrza.