You are currently viewing Meble kuchenne na wymiar – wady i zalety

Meble kuchenne na wymiar – wady i zalety

Urządzając pomieszczenia w większości wypadków korzystamy z gotowych mebli. Ich oferta jest obecnie na tyle duża, że w większości przypadków z powodzeniem znajdziemy rozwiązania, które umożliwią nam funkcjonalne urządzenie przestrzeni.

Czy warto zamówić meble na wymiar?

meble kuchenne na wymiarNiemniej w przypadku urządzania kuchni coraz częściej znajdują się osoby, które zamiast gotowych modeli katalogowych decydują się na meble kuchenne na wymiar. Jest to w dużej mierze podyktowane tym, że rozwiązanie to ma całkiem sporo zalet, przy czym wbrew pozorom nie jest to wcale rozwiązanie dobre czy też raczej korzystne dla każdego. Jakie są zatem wady i zalety kuchni na wymiar i kto powinien się na nią zdecydować? Jeśli chodzi o zalety to należy tu przede wszystkim mówić o idealnym dostosowaniu mebli do danego pomieszczenia. Dzięki temu możliwe jest funkcjonalne urządzenie zarówno pomieszczeń o niewielkim metrażu, jak i nietypowym ułożeniu. Pewnym smaczkiem jest tu także i fakt, że jako że takie kuchnie powstają od zera i to na indywidualne zamówienie, to w zasadzie nie istnieje ryzyko, że będą dwie identyczne zabudowy. Fakt ten docenią na pewno osoby, dla których estetyka, jak i oryginalność mają duże znaczenie.

meble kuchenneZaletą, jak i jednocześnie wadą tego rozwiązania, jest kwestia jakości mebli. Dobrze wykonane meble na zamówienie są zwykle trwalsze niż te gotowe z masowej produkcji, jednak producent producentowi nie równy, a co za tym idzie może się także zdarzyć, że jakość materiałów zastosowywanych do wykonania mebli na zamówienie będzie niska, a co za tym idzie, że same meble nie będą tak trwałe jak być powinny. Takiego ryzyka nie ma w przypadku gotowych mebli, ponieważ tu widzimy od razu jakiej jakości produkt otrzymamy. Podobnie jest zresztą z kwestią wyglądu, choć większość firm oferuje wykonanie wizualizacji, nigdy tak naprawdę nie wiemy jak projekt ostatecznie będzie się prezentował. Dlatego w przypadku kuchni na wymiar tak ważne jest to by jasno i precyzyjnie określić własne oczekiwania odnośnie tego jakie funkcje ma spełniać kuchnia, jak i jaki ma być jej układ oraz wygląd. Jeśli chodzi natomiast o wady to przede wszystkim cena, jak i długi czas oczekiwania na realizację, w skrajnych przypadkach sięgający nawet kilku miesięcy. Dla kogo zatem to dobre rozwiązanie, a dla kogo nie?

Zasadniczo kuchnie na wymiar to przede wszystkim propozycja da osób szukających rozwiązania na lata, jak i tych, które nie są w stanie w pełni funkcjonalnie zagospodarować dostępnej przestrzeni przy zastosowaniu dostępnych na ryku gotowych mebli. Natomiast osoby, które mają dużą i otwartą przestrzeń z powodzeniem mogą skorzystać z gotowych mebli czy też systemów modułowych.