You are currently viewing Meble metalowe do magazynu i nie tylko

Meble metalowe do magazynu i nie tylko

W każdym magazynie odpowiednie wyposażenie to podstawa. Pojemna hala musi być z jednej strony maksymalnie zapełniona piętrowymi regałami na ciężkie ładunki, a z drugiej pozostawiać wystarczająco dużo przestrzeni dla operatorów wózków widłowych oraz reszty pracowników. Jednocześnie należy pamiętać o jak najwyższej jakości mebli. Muszą być wytrzymałe i prawidłowo zamontowane, by nie stwarzały zagrożenia dla ludzi i przechowywanego towaru. Co jeszcze powinniśmy wiedzieć o meblach magazynowych?

Solidne meble do magazynu

Hala magazynowaW każdym markecie i magazynie mamy do dyspozycji kilka rodzai regałów. Przyścienne, jak nazwa wskazuje, ustawia się ciągiem przy samej ścianie. W ten sposób możemy wykorzystać całą przestrzeń pod ścianą budynku i zapełnić ją praktycznymi meblami. Wówczas przyda się również specjalny regał do rogów, dzięki któremu nie będzie pustych przestrzeni po obu końcach ściany. Są to tak zwane regały narożne. Bez problemu zamówimy je u doświadczonych fachowców, którzy zaopatrują klientów w meble metalowe do magazynu Bydgoszcz to świetny punkt, jeśli interesuje nas usługa tego typu. Oprócz przyściennych i narożnych, obowiązkową częścią magazynowego wyposażenia są również regały dwustronne ustawiane w równych rzędach i odległościach na całą szerokość hali. Aby użytkować każdy z tych mebli w sposób praktyczny i bezpieczny, należy przestrzegać zasad właściwego montażu i dopuszczalnego obciążenia.

MagazynRegały magazynowe sięgają niekiedy 8-10 metrów. Na każdej półce przechowywane są ciężkie towary. Źle skręcony regał lub zbyt ciężki ładunek mogą spowodować zarwanie się konstrukcji, co stwarza zagrożenie dla życia pracowników. Regały metalowe mają zastosowanie nie tylko w przestrzeni magazynowej. Świetnie sprawdzają się też w sklepach, biurach oraz archiwach do trzymania dokumentów. Chętnie korzystają z nich również właściciele warsztatów, a nawet prywatni inwestorzy do wyposażania wnętrz garażowych czy piwnicznych. Osoby gustujące w aranżacjach typu loft stosują meble metalowe nawet do wyposażania własnych mieszkań. Wszelkie regały wykonane z metalu są wytrzymałe i solidnie wykonane, jednak jeśli w wyniku użytkowania utracą swoje walory estetyczne, nic nie stoi na przeszkodzie, by je odmalować lub okleić. Większość dostępnych na rynku mebli magazynowych posiada funkcję regulacji wysokości, dzięki czemu możemy idealnie dostosować wymiary regału do naszej przestrzeni.

Jako konsumenci, mamy nieograniczoną swobodę w tworzeniu przestrzeni magazynowej czy sklepowej. Wszelkie regały i półki można przytwierdzić do ściany lub podłoża, ustawić na wymaganą wysokość i rozmieścić tak, by nie torowały drogi, a pomagały znaleźć określony artykuł.