You are currently viewing Minimalistyczne, stylowe listwy w odzieniach bieli

Minimalistyczne, stylowe listwy w odzieniach bieli

Podczas prac remontowych coraz więcej ludzi zwraca ogromną uwagę nie tylko na dobór odpowiednich mebli, ale również m.in. na dobór pasujących do nich materiałów wykończeniowych, których wygląd będzie współgrać z wystrojem danej przestrzeni. Idealnym przykładem owych detali, które składają się na finalny obraz całości są niewątpliwie listwy przypodłogowe.

Białe listwy do stylu skandynawskiego

białe listwy podłogoweJakie konkretne modele listew cieszą się dziś zdecydowanie największą popularnością wśród klientów? Na wstępie warto wspomnieć o tym, że na rynku funkcjonuje dziś wiele doskonale zaopatrzonych sklepów, w których zakupimy rozmaite modele listew. Warto przy tym pamiętać, że listwy posiadają aż dwie funkcje. Nie tylko ochraniają one nasze okablowanie oraz odpowiednio zabezpieczają wszelkie szczeliny pomiędzy podłożem a ścianą, ale również zdobią dane pomieszczenie, a także nierzadko optycznie wydłużają ściany. Sporą popularnością wśród klientów cieszą się aktualnie zwłaszcza minimalistyczne białe listwy podłogowe, które doskonale komponują się z przestrzeniami, w których dominują dziś dwa szalenie popularne style, do których zalicza się styl rustykalny oraz styl skandynawski.

białe listwy podłogoweBiałe listwy przypodłogowe mogą ponadto występować w dwóch różnych wariantach – stylowym wariancie podstawowym oraz znacznie bardziej ekstrawaganckich wersjach ze wzorami. Białe, cienkie listwy proste, na których nie znajdują się żadne zdobienia, zachwycają swoją prostotą i nienachalnością. Tego typu listwy nie przytłoczą więc swoim wyglądem danej przestrzeni, lecz będą dla niej jedynie swoistym tłem. Białe listwy wykończone finezyjnymi, subtelnymi wzorami, z pewnością przypadną do gustu wszystkim tym, którzy cenią sobie bardziej wyraziste detale. Listwy dostępne aktualnie na rynku występują ponadto w różnych rozmiarach. Klienci mogą wybierać spośród modeli o szerokości 8, 10, 12 lub 15 cm. Warto również zaznaczyć, że niektóre modele zabezpieczone są dodatkowo specjalnym lakierem odpornym na wilgoć, który znacznie przedłuża trwałość listew i sprawia, że ich wygląd nie zmienia się z biegiem lat. Dużym zainteresowaniem cieszą się również listwy, które posiadają specjalne szczeliny na kable.

Produkt ten świetnie zabezpiecza delikatne, podatne na uszkodzenia okablowanie m.in. przed destrukcyjnym działaniem wilgoci czy niepożądaną, niszczycielską ingerencją zwierząt domowych. W kuchniach oraz łazienkach bardzo dobrze sprawdzą się również elastyczne, lekkie listwy typu flex, które pokryte są dodatkową warstwą zabezpieczającego silikonu wysokiej jakości.