You are currently viewing Montaż systemu centralnego odkurzania

Montaż systemu centralnego odkurzania

Sprzątanie to podstawowa czynność, którą muszą wykonywać domownicy, jeżeli zależy im na przebywaniu w czystym, zadbanym pomieszczeniu. Jednak dzień po dniu, miesiąc po miesiącu, rok po roku – w końcu sprzątanie zaczyna być znienawidzone przez niejedną panią domu. Na szczęście istnieją sposoby, które pozwalają na usprawnianie tej czynności i zapewniają oczekiwaną wygodę.

Centralne odkurzanie jest efektywne

systemy centralnego odkurzaniaTo na przykład systemy centralnego odkurzania, dzięki którym sprzątanie staje się bardziej komfortowe, ale też efektywne. Szybciej możemy uzyskać oczekiwany poziom czystości. Taki system opiera swoje działanie na jednostce centralnej oraz gniazdach ssących i wężach. Jednostka centralna to urządzenie wyposażone w silnik oraz worek na zanieczyszczenia. Powinna być umieszczona w pomieszczeniu znajdującym się jak najdalej od części mieszkalnej. To bowiem ta jednostka generuje hałas podczas pracy, w związku z czym, jeżeli zależy nam na spokoju domowników podczas odkurzania, lepiej zainstalować urządzenie w garażu czy pomieszczeniu gospodarczym, w piwnicy czy kotłowni. W ten sposób hałas nie będzie dochodził do domowników znajdujących się w pomieszczeniach użytkowych. Jeśli chodzi o przewody, te umieszczane są w posadzkach, ścianach lub też w stropach. Są one ukryte, dlatego nie szpecą pomieszczeń.

systemy centralnego odkurzaniaWażne przy projektowaniu centralnego odkurzania jest rozmieszczenie gniazd ssących. To do nich podłącza się elastyczny i lekki wąż, którego standardowa długość wynosi najczęściej dziewięć metrów. Dlatego uwzględniając tę długość, można stwierdzić, w jakich miejscach najlepiej umieścić gniazda ssące. Dzięki temu wąż będzie mógł sięgnąć w każdy zakamarek, za jego pomocą możemy nawet odkurzać pajęczyny z sufitu, jeśli takie się pojawiły. Dzięki temu, że zanieczyszczenia odprowadzane są do jednostki centralnej znajdującej się w oddzielnym pomieszczeniu, odkurzanie nie wiąże się z tym, że zanieczyszczenia z nieszczelnego worka wracają z powrotem do pomieszczenia. Alergeny i drobnoustroje są transportowane do jednostki centralnej, alergicy mogą więc spać spokojnie w pomieszczeniu, w którym mają dostęp do czystego i świeżego powietrza, bez unoszących się w nim pyłków.

Jednostka centralna wyposażona jest zawsze w wylot powietrza poza budynek, dlatego i w pomieszczeniu gospodarczym nie pojawia się problem nieświeżego powietrza. To wszystko wskazuje na to, że systemy centralnego odkurzania są naprawdę wartościowym rozwiązaniem, nie tylko ze względu na wygodę sprzątania, ale także na zdrowie każdego z domowników.