You are currently viewing Naprawy dachu a silikon dekarski

Naprawy dachu a silikon dekarski

Dach to element, który w dużej mierze ma wpływ na izolację cieplną i akustyczną domu. Jest to zwieńczenie budynku, które jest najbardziej narażone na działanie szkodliwych czynników atmosferycznych, czy spadających z góry rzeczy, takich jak żołędzie, kasztany, liście, szyszki.

Silikon dekarski i wygodna aplikacja

silikon dekarskiNiestety, nie zawsze dach jest zbudowany prawidłowo, czy też w trakcie jego eksploatacji powstają różne uszkodzenia. Konsekwencją tego jest to, że do domu będzie się dostawało więcej chłodnego lub gorącego powietrza, przez co będziemy płacić więcej za ogrzewanie i klimatyzacje. Skutkiem może być także to, że hałasy dobiegające z zewnątrz będą dla nas bardziej słyszalne. Co możemy w takim wypadku zrobić? Z pewnością naprawa dachu jest możliwa i konieczna. W zależności od uszkodzenia możemy naprawić dach samodzielnie, czy też zlecić to fachowcowi. Częstą usterką są nieszczelne okna dachowe, czy też pozostawione przestrzenie między dachówkami, czy między dachem, ścianą i izolacją. Jeśli przerwa jest niewielka, jest to tylko drobna szczelinka to sprawdzi się specjalistyczny silikon dekarski. Nakładamy do na przerwę, a on szybko zastyga i chroni nasz dom. Oczywiście jest to rozwiązanie tymczasowe czy też prowizoryczne, nie tak dobre jak naprawa izolacji, ale z pewnością zatrzyma chłód i deszcz. Silikon sprawdzi się nie tylko do naprawy samego dachu, ale również wspomnianych nieszczelnych okien, czy też przeciekających rynien.

silikon dekarskiNiejednokrotnie naprawa dachu dotyczy jego izolacji cieplnej. Styropian czy wełna mineralna bywają tak położone, że ich końcówki nie przylegają dobrze do dachu. Przez to powstając mostki termiczne i dochodzi do utraty ciepła. Dom trzeba będzie bardziej ogrzewać, co wiąże się z większymi wydatkami. Wtedy można naprawić taka izolację. Należy sprawdzić, czy izolacja nie jest zawilgocona czy uszkodzona, a następnie dobrze ją przymocować do dachu. W razie konieczności można zastosować nową wełnę lub styropian. Naprawa dachu to także naprawa i konserwacja dachu z zewnątrz. Często na podbitce i dachówkach pojawiają się mchy i porosty. Osłabiają one strukturę materiału, więc warto jest je usunąć. Do tego stosuje się specjalne środki przeciw takim ,,szkodnikom”, które rozpryskuje się na uszkodzony materiał. Często wystarczy zastosować je raz i gotowe. Na pewno nie warto zwlekać z naprawami dachów.

Im szybciej się tym zajmiemy, tym szybciej będziemy się cieszyć dobrze zabezpieczonym domem. Wystarczy niewielka inwestycja czasu i finansów, a unikniemy dzięki temu wielu większych kłopotów.