You are currently viewing Nietypowe rodzaje oświetlenia domu

Nietypowe rodzaje oświetlenia domu

Kupując oświetlenie do domu, najczęściej stawia się na tradycyjne i sprawdzone rozwiązania. W pokojach są lampy stojące, w gabinecie lampka biurkowa, a w łazience czy kuchni oprawy sufitowe. W każdym sklepie z oświetleniem znajdziemy wiele różnych lamp i opraw, dzięki czemu łatwo można dobrać coś pasującego do wnętrza.

Sposoby na oświetlenie d0mu

ledJednak nie jesteśmy skazani jedynie na to, co dostępne wszędzie. Warto jest zaryzykować i wybrać coś bardziej oryginalnego, dzięki czemu nasz dom będzie wyglądał na bardziej nowoczesny i stylowy. Jednym z rozwiązań są profile ledowe. Występują one w wielu wersjach, takich jak ścienne profile aluminiowe led, panele sufitowe, można je także stosować we wnękach ściennych, przy schodach, czy pod szafkami kuchennymi. Dzięki temu znajdą zastosowanie w każdym pomieszczeniu. Żarówki led można kupić o różnej mocy, co sprawia, że panele mogą być głównym źródłem światła, jak i dodatkowym, stonowanym rodzajem oświetlenia. Występują także profile, które współgrają z taśmami led, co daje jeszcze więcej możliwości. Kolejnym nietypowym sposobem na oświetlenie wnętrza jest zastosowanie takich rzeczy jak lampiony, świece, latarnie. Nadają się one idealnie na jesienne i zimowe wieczory, kiedy chcemy stworzyć romantyczny nastrój, czy kiedy mocne jasne światło razi nas w oczy, a jednak nie chcemy siedzieć po ciemku.

ledLatarnie czy lampiony występują w wielu wariantach. Są duże stojące, jak i małe, które można postawić na stoliku nocnym. Wykonywane są one z drewna (także postarzanego), z papieru, ze szkła i metalu. Dzięki temu można dobrać latarnię lub lampion zarówno do pokoju w stylu skandynawskim, shabby chic, jak i nowoczesnym. Warto zaznaczyć, że oba produkty mogą mieć miejsce do wstawienia świecy, jak i być ,,zasilane” ledowo. Trzeci sposób na nietypowe oświetlenie to wybór ciekawych pod względem designu lamp. Są takie, których podstawa imituje sznur żeglarski, w kształcie rożków z lodami, czy piesków. Na pewno w niewielu domach można zobaczyć takie rozwiązania. Taka lampa nie tylko może wpasować się idealnie w klimat pokoju w stylu morskim, czy w pokoju dziecięcym, ale może wręcz stanowić dominujący akcent dekoracyjny w pomieszczeniu.

Designerskie lampy nowoczesne będą droższe niż opcje standardowe, ale jest to inwestycja, którą warto poczynić, szczególnie jeśli zależy nam na wysokiej estetyce wnętrza. Jeśli zatem szukamy niestandardowych sposobów na oświetlenie pokoju to do wyboru mamy różne profile ledowe, latarnie i lampiony oraz lampy w ciekawych kształtach.