You are currently viewing Nowoczesna izolacja poddasza pianką – czy warto?

Nowoczesna izolacja poddasza pianką – czy warto?

W ostatnim czasie coraz popularniejsze staje się ocieplanie poddaszy za pomocą pianki poliuretanowej w zamian standardowej wełny mineralnej, czy też styropianu. Zainteresowanie tym rodzajem ociepleń w dużej mierze wynika z tego, że nowoczesna izolacja poddasza pianką poliuretanową jest przede wszystkim wygodna.

Izolacja pianką dobrze wykonana

izolacja poddasza pianką Izolacje tego typu wykonuje się w sposób natryskowy, dzięki czemu jej położenie trwa bardzo krótko, dodatkowo materiał stosowany do ocieplenia jakim jest pianka nie zawiera szkodliwych związków, ani nie ma działania alergizującego, dzięki czemu w trakcie ocieplania poddasza domownicy są całkowicie bezpieczni. Niemniej na popularność tego rozwiązania przekładają się, także wysokie właściwości izolacyjne. Natryskiwana na poddasze pianka, szybko zwiększa swoją objętość, dzięki czemu szczelnie izoluje wszystkie mostki termiczne oraz dociera w każde miejsce, co nie zawsze jest możliwe w przypadku wełny mineralnej. Zaletą pianki w porównaniu z wełna jest także jej waga, która jest niewielka, dzięki czemu rozwiązanie to może być stosowane także w przypadku lekkich konstrukcji dachowych. Niewątpliwą zaletą jest także fakt, że pianka poliuretanowa jest klasyfikowana jako materiał trudnopalny i samogasnący, dzięki czemu jej zastosowanie do ocieplenia zwiększa także poziom bezpieczeństwa domowników.

izolacja poddasza pianką Na porównywalnym poziomie z wełną mineralną pianka wypada, jeśli chodzi o właściwości akustyczne. Jedno i drogie rozwiązanie dobrze izoluje dom od hałasu, co także przekłada się na komfort mieszkaniowy. Co jednak istotne nowoczesna izolacja poddasza pianką z wykorzystaniem pianki poliuretanowej zawsze musza być wykonywane przez wykwalifikowana ekipę, przy zastosowaniu profesjonalnego sprzętu przez co są one zwykle droższe niż alternatywne rozwiązania. Przy czym ważne jest tutaj i to, że jakość izolacji ściśle zależy od sposobu wykonania, a co za tym idzie bardzo ważnym aspektem jest wybór odpowiedniej firmy. Należy tutaj zwrócić uwagę zarówno na to z jakiego sprzętu ona korzysta, jak i na to jak duże ma doświadczenie w branży, czyli od jakiego czasu działa ona na rynku. Dokonując wybory warto także brać pod uwagę cenę, zbyt niska powinna być dla nas sygnałem, że jakość izolacji może nie być najlepsza, zbyt wysoka, ze firma zawyża ceny. Najbezpieczniejszy jest średni przedział cenowy.

Niemniej nawet jeśli cena wykonania takiej izolacji jest wyższa niż standardowej, to nowoczesna izolacja poddasza pianką poliuretanową jest zdecydowanie alternatywa wartą rozważenia przy ocieplaniu poddasza.