You are currently viewing Nowoczesne produkty do ogrzewania domu

Nowoczesne produkty do ogrzewania domu

W każdym domu musi znaleźć się sprawny system grzewczy, dzięki któremu w okresie jesienno-zimowym nikt z domowników nie będzie marzł. Nowoczesny piec, kominek oraz grzejniki nie zajmują już tyle miejsca co kiedyś, działają o wiele bardziej wydajnie, duży nacisk kładzie się także na aspekty ekologiczne – czy dana metoda grzewcza nie wpływa negatywnie na środowisko np. generuje pyły i gazy.

Nowoczesne metody grzewcze

system grzewczy Warto zatem przyjrzeć się nowoczesnym rozwiązaniom grzewczym, dzięki którym w każdym pomieszczeniu będziemy mieli idealną temperaturę, a my sami nie napracujemy się, by uzyskać dany efekt. Pierwsza rzecz to oczywiście wybór pieca. Jeśli ma to być, piec na paliwo stałe np. pellet drzewny, olej, czy węgiel, to trzeba celować w piece z podajnikiem. Do niego wsypuje się lub dolewa materiał opałowy, a piec sam go pobiera tak, by utrzymać pożądaną temperaturę. Nie trzeba zatem jak w przypadku starszych pieców co kilka godzin schodzić do kotłowni i dorzucać do pieca. Dzięki automatyzacji można też utrzymać temperaturę, a nie jak dawniej to bywało, że po dorzuceniu węgla było bardzo gorąco, a potem robiło się coraz chłodniej. Dobrym rozwiązaniem będzie też zakup pompy ciepła lub ogrzewania na podczerwień, podłączonych do prądu (a także do instalacji solarnej).

ogrzewanie w domu To bardzo wydajne i nowoczesne urządzenia, które pobierają mało prądu, a dają dużo ciepła. Nie generują żadnych odpadów i są łatwe w użyciu. Co z kominkami? Tu warto postawić na ten gazowy lub biokominek. Wersje na paliwo stałe są problematyczne, brudzą się, generują popiół. Z kolei te elektryczne są jedynie dekoracją, a dają jedynie minimalną ilość ciepła przy okazji. Kominek na gaz czy biopaliwo świetnie się prezentują i są w zasadzie bezobsługowe. Co jednak z grzejnikami? I tu dostępne są pewne nowości. Najlepsza głowica termostatyczna Zigbee to jedna z nich. Pozwala ona na ustawienie temperatury grzania z dokładnością do pół stopnia Celsjusza. Nigdy nie będzie nam za gorąco ani za zimno. Głowicą można sterować na odległość poprzez aplikację na tablet lub telefon. Oszczędza się też przy tym energię – po co grzać pomieszczenie, w którym się nie przebywa? Zawsze tez można nagrzać pokój, zanim się do niego wejdzie.

Nowoczesne metody grzewcze są niezwykle sprawne, funkcjonalne i energooszczędne. Pozwalają dbać o środowisko, bo nie tworzy się gazów cieplarnianych, czy popiołu, którego nie da się zutylizować. W dodatku nowe piece i grzejniki są łatwe w obsłudze, poradzi sobie z tym nawet dziecko. W domu zawsze będzie przyjemnie ciepło, bez względu na pogodę panującą na zewnątrz.