You are currently viewing Ogrody małe kontra duże

Ogrody małe kontra duże

Mogłoby się wydawać, że wielkość działki nie ma dużego znaczenia w kwestii projektowania ogrodu. Jednak każdy profesjonalista, który wie na czym polega projektowanie ogrodów powie, że ma to kluczowe znaczenie, podobnie jak lokalizacja.

Łódzkie ogrody w różnych rozmiarach

ogrodyDlaczego taki czynnik jak wielkość tak bardzo determinuje wygląd ogrodu? Po pierwsze dlatego, że w małym ogrodzie roślinność oglądana jest z bliska, dlatego też niezwykle istotne jest dopracowanie detali. Ponadto należy unikać nagromadzenia dużej ilości elementów, gdyż to może sprawić wrażenie bałaganu, i ogród zamiast lekkiego, nabierze przytłaczającego wyglądu. Jeśli chodzi o wybór roślin, to powinno się sadzić takie, które nie rozrastają się zbyt mocno. Aby uniknąć monotonii warto zdecydować się na rośliny ozdobne w pojemnikach, dzięki czemu ich układ można w łatwy sposób modyfikować. W takim mieście jak nasza Łódź istnieje wiele firm ogrodniczych, w których możemy liczyć na fachową poradę dotyczącą wyboru odpowiednich roślin do małych przestrzeni. Zaletą małego ogrodu jest fakt, że nawadnianie ogrodów i stała pielęgnacja ogrodów o małej powierzchni nie jest kłopotliwa. Z kolei duży ogród daje o wiele większe możliwości. Można sobie pozwolić na drzewa i krzewy, a także na takie elementy jak oczka wodne, skalniaki, fontanny, ławeczki i inne ozdobne elementy. Duży ogród jest też doskonałym miejscem na wkomponowanie miejsc przeznaczonych do odpoczynku i rekreacji. Duży wybór mebli ogrodowych, sprzętu do grillowania, elementów domowego placu zabaw dla dzieci pozwala nam dopasować ogród do naszych potrzeb. Małe ogrody łódź szybko nabierają wrażenia dojrzałego, duże z kolei w początkowej fazie urządzania wydają się puste, dlatego warto wkomponować rośliny, które szybko rosną. Ponieważ duży ogród jest trudniejszy do zaplanowania i wykonania to szczególnie w tym wypadku polecamy dostępne usługi ogrodnicze w Łodzi.

Skorzystanie z nich pozwoli nam szybciej uzyskać zadowalający efekt, co z pewnością jest bardzo pożądane przez wielu nie tylko właścicieli ogrodów.