You are currently viewing Oklejone szyby — bezpieczeństwo przede wszystkim

Oklejone szyby — bezpieczeństwo przede wszystkim

Bezpieczeństwo we własnym domu jest podstawą, o czym z pewnością może poświadczyć każdy jego właściciel. Nie zawsze jednak, mimo zapewnień, ochrona jest zachowana na wysokim poziomie. Dotyczy to różnych elementów budynku, a szczególnie okien. Producenci tworzą je z dość wytrzymałych tworzyw, lecz niektóre produkty pozostawiają wiele do życzenia.

Profesjonalne oklejanie szyb

oklejanie szybJest jednak sposób na to, by wzmocnić ochronę w swoim domu lub mieszkaniu. Stosuje się w tym celu specjalne powłoki ochronne. Powłoki montowane na oknach w domach mają różne przeznaczenie. Niektóre z nich zwiększają wytrzymałość samego okna, inne chronią domowników przed negatywnym działaniem promieni słonecznych. W przypadku tych pierwszych szczególnie przydatne są folie antywłamaniowe, które zatrzymują drobinki szkła w miejscu po wybiciu okna. O rodzajach dostępnych modeli powłok ochronnych można przeczytać na stronach internetowych ich producentów i montażystów. Osoby, które już je posiadają, powinny dowiedzieć się więcej, jak umieścić je na swoich oknach. Najlepszym rozwiązaniem będzie wynajem specjalistów, najlepiej z firmy, u której zamawiało się folie. Fachowcy doskonale wiedzą, z jakim typem powłok mają do czynienia, przez co samo jej naklejenie zajmuje niewiele czasu.

oklejanie szybPrzykładem jest sprawne oklejanie szyb w Warszawie, gdzie montażyści dysponują odpowiednim sprzętem, by umieścić produkt tak, aby znajdująca się na szybie powłoka nie ograniczała widoczności ani nie wywoływała żadnego dyskomfortu u domowników. Oczywiście można też zamontować folię samodzielnie. Jest to jednak odrobinę wymagające, gdyż trzeba dokładnie dopasować powłokę ochronną do okna, przyciąć ją we właściwym miejscu i nakleić. Aby folia się trzymała, trzeba po naklejeniu pozbyć się wszystkich powstałych pęcherzyków powietrza. Osoby, które robią to po raz pierwszy, mogą mieć trudności i w konsekwencji zniszczyć folię. Zaleca się zatem, aby przy pierwszym montażu powłok wynająć specjalistę i przypatrzeć się, w jaki sposób on to robi. Okno pokryte powłoką ochronną będzie skutecznie chroniło domowników, co jest szczególnie ważne, kiedy mieszka się na parterze.

Oprócz folii zabezpieczających niektórzy sprzedawcy oferują również folie dekoracyjne, które sprawdzają się między innymi w biurach i na balkonach. Warto dowiedzieć się więcej o podobnych usługach bezpośrednio u wybranego sprzedawcy. Koszt takiej dodatkowej ochrony jest niewielki i zależy od rodzaju wybranej folii, a także jej wielkości i stopnia zabezpieczenia (lub przyciemnienia).