You are currently viewing Piec grzewczy z podajnikiem – czyli technologia XXI wieku

Piec grzewczy z podajnikiem – czyli technologia XXI wieku

Wiele osób uważa, że piece z podajnikami są opcją tylko dla osób leniwych, że są drogie i nieopłacalne, że działają tylko na ekogroszek, który sam w sobie jest drogi i często trudno dostępny, ponieważ jest trudny do wytworzenia, a chętnych jest coraz więcej.

Piec grzewczy nowej technologi

piec grzewczyCzy nie jest to jednak krzywdząca opinia? Ja osobiście uważam, że piec na węgiel z podajnikiem jest naprawdę fajnym rozwiązaniem. Czemu? Załóżmy, że mamy wyjazd na tydzień. Co więc się stanie, gdy nas nie ma, a mamy piec grzewczy wolnostrojący? Otóż po maksymalnie dniu wszystko wygaśnie. Co później? Później nasz dom zaczyna się wychładzać i nie ważne czy mamy piec żeliwny, czy nasze ruszty piecowe są najnowszej generacji albo drzwiczki piecowe są super szczelne. A jak to jest w przypadku pieca z podajnikiem? Tutaj, na sterowniku możemy bez problemu sprawić, żeby nasz piec działał w taki sposób, żeby po prostu był mały ogień. W takim przypadku, jesteśmy w stanie wyjechać na zimowy urlop, trwający nawet 10dni! Po tym czasie powinniśmy przyjechać i zastać palący się piec grzewczy. Wiadomo, że różne czynniki atmosferyczne mogą skrócić ten czas, jednak tydzień możemy liczyć na spokojnie niezależnie od tego, co jest za oknem. Jest to naprawdę ciekawe rozwiązanie, szczególnie, że piec taki powinien przy dobrym użytkowaniu wytrzymać naprawdę kawał czasu razem z nami. Niestety piec żeliwny ma taką wadę, że jest mało odporny na szok termiczny i po takim szoku potrafi zwyczajnie trafić na złom ponieważ nie będzie nadawał się do użytku, ze względu na wybrzuszenia, pęknięcia itd. Oczywiście biorąc dany piec musimy uwzględnić masę różnych cech i pieca i naszych. W końcu będą osoba starszą lub niewielką kobietą nie powinniśmy brać takiego podajnika, który znajduje się na dużej wysokości.

Po prostu dostosujmy go do naszego wzrostu, żeby nie było później z nim żadnych problemów. No i oczywiście warto to przemyśleć i uwzględnić w swoich obliczeniach dotyczących pieca jaki chcemy mieć w naszym domu.