You are currently viewing Płyty poliwęglanowe – zalety i wady

Płyty poliwęglanowe – zalety i wady

Płyty poliwęglan zyskały rzeszę zwolenników. Są one wykorzystywane we wnętrzach i na zewnątrz, w domach i firmach, w przestrzeni prywatnej i publicznej. Można z nich wykonać ścianki działowe, wiaty przystankowe, zadaszenia na samochód, fronty szafek kuchennych, sufity powieszane, szklarnie i wiele wiele innych.

Płyty poliwęglanowe są mocne

płyty poliwęglanoweNa pewno uniwersalność tego materiału jest jego zaletą, jednak nie jedyną. Przede wszystkim płyty poliwęglanowe są stosowane tam, gdzie trudno byłoby zadbać o czystość i konserwację. Są to elementy przestrzeni miejskiej, takie jak przystanki autobusowe, czy też zadaszenia hal targowych. Umycie takiego zadaszenia byłoby drogie i problematyczne, ze względu na konieczność mycia na (niskiej)wysokości, czy też demontaż wiaty zadaszeniowej. Dlatego tez stosuje się poliwęglan na którym kurz i brud się nie osadza. Poliwęglan nie odbarwia się pod wpływem słońca, nie pęka na mrozie, czy też nie butwieje jak drewno pod wpływem wody. Na pewno nie straci swoich właściwości nawet jeśli będzie stale narażony na działanie szkodliwych czynników atmosferycznych. Kolejną zaletą poliwęglanu jest jego plastyczność. Można go łatwo formować, ciąć i doginać, dzięki czemu można uzyskać nie tylko zadaszenia proste i równe, ale także spadziste i półokrągłe.

płyty poliwęglanoweŁatwiej jest dopasować zadaszenie to wyglądu konstrukcji i do potrzeb użytkownika. Poliwęglan może występować w wielu odmianach. Lity jest gładką powierzchnią, komorowy wygląda jakby składał się z małych kanalików, jest też poliwęglan falisty. Dodatkowo nie musi być on jedynie przejrzysty. Występuje w wersji lekko zabarwianej i mlecznej, dzięki czemu nadaje się na szklarnie dla wrażliwych dla słońca roślinek. Poliwęglan ma jednak swoje wady, a w zasadzie jedną wadę. Jest to jego wygląd. Jednym będzie się podobała taka nowoczesna stylistyka, a innym będzie ona przeszkadzała. W przestrzeni miejskiej nie zwracamy na estetykę tak dużej uwagi, jak u siebie w domu i na działce, czego skutkiem jest małe wykorzystanie poliwęglanu we wnętrzach. Stosuje się go przede wszystkim do wnętrz pokazowych i zamawianych przez magazyny wnętrzarskie, jednak nie w budynkach mieszkalnych. Podsumowując, poza wyglądem, który nie zostanie doceniony przez każdego poliwęglan ma same zalety.

Jest praktyczny, łatwy w czyszczeniu, lekki, ale trwały, a przy tym dający wiele możliwości zastosowania w różnych konstrukcjach na zewnątrz i wewnątrz pomieszczeń. Z pewnością każdy użytkownik będzie zadowolony z wyboru poliwęglanu, szczególnie takiego w korzystnej cenie.

Więcej na http://kmtechnic.pl