You are currently viewing Pompy ciepła w kujawsko-pomorskim

Pompy ciepła w kujawsko-pomorskim

Ogrzewanie jest niezwykle popularnym problemem w naszym kraju, często posiadamy różnego rodzaju jego awarię, czy narzekamy na jego małą wydajność. Najbardziej intensywne jest to oczywiście w trakcie trwania sezonu grzewczego, gdzie co roku możemy się nasłuchać we wszelkiego rodzaju wiadomościach o tym jak ogromne koszta ogrzewania ponoszą ludzie i jak bardzo niewydajne są ich systemy grzewcze.

Pompy ciepła to dobra technologia

pompy ciepłaProblem ten obecny jest w naszym kraju praktycznie każdej zimy i związany jest z użytkowaniem przestarzałych systemów ogrzewania, które nie dają wysokiej wydajności, a często charakteryzują się dużymi stratami ciepła i ogromnymi cenami za paliwo potrzebne do ich funkcjonowania. Najpopularniejsze w naszym kraju są różnego rodzaju piece opałowe, niektóre charakteryzowane jako uniwersalne, czyli takie, w których można palić wszystkim, ale z niczym nie będą zbyt wydajne. Dodatkowo na ich słabe funkcjonowanie przekłada się źle wykonana instalacja, która powoduje na swojej drodze liczne straty ciepła. Także sposób jego oddawania nie jest zbyt wydajny, gdyż gorące powietrze wysyłane jest siecią rur do ogrzewanie, jednak po drodze szybko ono stygnie, a wystarczy lekko nieszczelny element i straty zaczynają być ogromne, co z kolei jeszcze zwiększa wilgoć w miejscu takiego przecieku. Innym typem pieca jest olejowy, który pomimo swojej całkiem dobrej wydajności, pożera ogromne ilości pieniędzy ze względu na wysokie ceny oleju opałowego, dlatego też większości ludzi nie odpowiadają takie standardowe rodzaje ogrzewania.

pompy ciepłaPopularne stają się jednak trendy znane już doskonale za granicą, które powoli wchodzą na nasz rynek krajowy. Ciekawą opcją są chociażby pompy ciepła z kujawsko-pomorskiego, które jest kolebką tej technologii w naszym kraju. To w miastach tego województwa zaczęła się ona najbardziej rozprzestrzeniać, a już zdążyła zarazić swoją popularnością cały kraj. W tym miejscu można znaleźć wielu, doświadczonych sprzedawców i profesjonalne serwisy, które posiadają już masę doświadczenia w pracy z tym innowacyjnym systemem ogrzewania. Pompy ciepła dzielą się na trzy, podstawowe typy, są to pompy wodne, powietrze, oraz gruntowe. Tak jak można wywnioskować z ich nazw, pobierają one ciepło z różnych środowisk, następnie magazynują ją i oddają jako energię cieplną. Każdy z tych trzech materiałów posiada swoje ciepło, ogromną zaletą ziemi i wody jest fakt, że na odpowiedniej głębokości ich temperatura nigdy nie spada poniżej 0 stopni, a zatem tego ciepła mają tam dość sporo nawet zimą.

Ogromną zaletą wiatru jest za to fakt, że jest go dużo i można z niego pobrać spore ilości ciepła, które następnie przerabia się na ogrzewanie w naszym domu. Jest to bardzo innowacyjny i ciekawy system ogrzewania, który znajduje coraz to więcej fanów w naszym kraju.