You are currently viewing Praca dla emerytów – firma ochroniarska

Praca dla emerytów – firma ochroniarska

Wielu emerytów pragnie dodatkowo zarobić, gdyż ich comiesięczne świadczenia nie są niestety wysokie. Ci, którzy nie są zbyt dobrze wykształceni, często podejmują się prostych prac, na przykład na portierni czy przy sprzątaniu. Portiernia na ogół okazuje się domeną panów, zaś panie są zatrudniane do usług porządkowych.

Czy firma ochroniarska to jakakolwiek alternatywa?

 

firma ochroniarskaChętnie zatrudnia je firma sprzątająca, która obsługuje biura, instytucje państwowe, jak również mieszkania prywatne. Emerytka przychodzi do pracy w takiej firmie czasami raz na tydzień, czasami pięć razy, jednak zwykle obowiązki zajmują jej nie więcej, aniżeli dwie do czterech godzin. Musi ona pozamiatać podłogi i je umyć, pościerać kurz z mebli, wyszorować toaletę, czasami także zamieść chodnik przed budynkiem danej instytucji.

Od czasu do czasu dodatkowo zleca jej się mycie okien. Sprzątaczka w domu prywatnym miewa też nie raz dodatkowe zajęcia, jak trzepanie dywanów. Robienie zakupów, pranie, prasowanie. Bywa też, że prosi się ją o ugotowanie obiadu czy odebranie dziecka z przedszkola. Niektóre emerytki bardzo lubią prace pomocy domowej. Dzięki niej nie tylko zarabiają dodatkowo, dzięki czemu mogą sobie kupić lepsze buty, droższy serek, wybrać się w weekend do kina czy wyjechać latem do sanatorium. Ponadto panie, które sprzątają w cudzych domach, a nie raz też gotują czy zajmują się dziećmi, czują się potrzebne. Wyjście do czyjegoś domu,a by posprzątać, może też dla nich stanowić świetną okazję do spotkania się z ludźmi, porozmawiania o życiu. Jest top szczególnie ważne w przypadku osób, które nie maja rodziny. Często pracodawcy, u których emerytki sprzątają, stają się dla nich niemal tak bliskie, jak własna rodzina. Pracodawcy też niejednokrotnie przywiązują się do swoich gosposi, zwłaszcza dzieciaki.

Niektóre dzieciaki traktują pomoc domową wręcz jak własną babcię. Na pewno to bardzo przyjemne dla osób, które nie maja nikogo bliskiego, a które zarazem garną się do kontaktu z ludźmi i pragną mieć go jak najwięcej. Praca przy sprzątaniu może, jak widać, okazać się prawdziwym wybawieniem. 

Źródło: Firma ochroniarska Wrocław

Dodaj komentarz