You are currently viewing Profesjonalne szlifowanie zniszczonego parkietu

Profesjonalne szlifowanie zniszczonego parkietu

Drewniane podłogi jeszcze kilkanaście lat temu cieszyły się dużym zainteresowaniem. W większości domów powstawały więc tradycyjne kilkuwarstwowe parkiety, które w tamtych czasach nie były jeszcze tak dobrej jakości jak teraz. Wiąże to się z faktem, że po długim czasie użytkowania takie podłogi są bardzo zniszczone i często właściciele mieszkań starają się zakryć wszelkie uszkodzenia ze względu na duże koszta wymiany całej podłogi.

Cyklinowanie podłóg drewnianych

cyklinowanieNie zdają sobie jednak sprawy, że wystarczy dobrze wyszlifować parkiet, by nadać mu nowego życia. Zniszczone warstwy drewna oszpecają każde mieszkanie, nawet te wykończone w starodawnym stylu. Warto więc zastanowić się nad zabiegiem cyklinowania, które niewielkim kosztem pozwala nadać podłodze życia, co jednocześnie poprawi wygląd pomieszczenia. Cyklinowanie w niskiej cenie dostępne jest już w wielu firmach świadczących usługi wykonywania podłóg z drewna. Stają się one coraz częściej wykorzystywane, ponieważ stare parkiety mają swój charakter, potrzebują tylko niewielkich poprawek, aby móc znowu dobrze wyglądać. Cyklinowanie to nic innego jak ścieranie zużytej powierzchni za pomocą specjalnej maszyny, która wyrównuje powierzchnię. Następnie wystarczy wypełnić szczeliny żywicą i zadbać o zabezpieczenie specjalną farbą powierzchni, by przez kolejne lata służyła mieszkańcom.

cyklinowanieCały proces jest bardzo czasochłonny. Samo malowanie, olejowanie wymaga nałożenia kilku warstw, które w międzyczasie muszą jeszcze przeschnąć. Na samym końcu przychodzi jeszcze warstwa lakieru nawierzchniowego stanowiącego powłokę ochronną. Wykonywanie takich okresowych czynności mających na celu konserwację znacznie poprawia żywotność desek, dzięki czemu nie jest wymagana całkowita wymiana parkietu. Wyspecjalizowana ekipa posiadająca niezbędny sprzęt powinna szybko uporać się z takim zadaniem, dbając przy tym o możliwie jak najniższe koszta związane z zakupem materiałów. Wpływa to także na cenę całej usługi, która nie będzie stanowiła obciążenia dla budżetu domowego. Wymiana starej drewnianej podłogi w kamienicy, czy mieszkaniu wcale nie musi być koniecznością. Wystarczy znaleźć firmę zajmującą się cyklinowaniem, która szybko i tanio przeprowadzi niezbędne zabiegi, by nadać podłodze nowego wyglądu.

Zeszlifowanie warstwy wierzchniej, pomalowanie oraz zabezpieczenie sprawi, że przez kolejne lata bez najmniejszych obaw będzie można użytkować podłogę bez ukrywania szczelin, czy zniszczonych paneli. Na nowo odżywiona podłoga będzie stanowiła element dekoracyjny mieszkania i przykuwała wzrok każdego gościa.