You are currently viewing Projektowanie ogrodów skalnych jako na architekturze krajobrazu

Projektowanie ogrodów skalnych jako na architekturze krajobrazu

Moje studia wcale nie należały do łatwych. Zdecydowałem się na architekturę krajobrazu, ponieważ stwierdziłem, że ten kierunek ma naprawdę bardzo szerokie możliwości. Na początku było łatwo.

Projektowanie ogrodów w Trójmieście to odpowiedzialne zadanie

projektowanie ogrodówChodziłem na wszystkie wykłady. Także od czasu do czasu przyjeżdżali do nas wykładowcy z Gdańska i dzielili się swoimi doświadczeniami. Bardzo lubiłem takie spotkania, ponieważ mogłem dowiedzieć się wielu innych rzeczy. Również poznałem dzięki temu różnego rodzaje style. Pewnego dnia na zajęciach każdy ze studentów musiał przygotować makietę architektoniczną na dany temat. Mojej osobie trafił się akurat bardzo skomplikowany styl. Ja musiałem przeanalizować zakładanie ogrodów skalnych. Do rozpoczęcia takiego procesu idealnie nadają się tereny wysokie. Ja na swojej pracy musiałem stworzyć jakiś prowizoryczny pagórek. Najbliższe jest środowisko alpejskie, które ma podobne składniki. Projektowanie ogrodów trójmiasto jest też bardzo odpowiedzialnym zadaniem, ponieważ należy zachować bezpieczeństwo. Niektóre rośliny mogą być niebezpieczne. W dodatku należy zwrócić uwagę na uczulenia. Niektóre osoby po prostu nie wiedzą, że mają coś takiego. Rośliny stosowane do nasadzeń mają zazwyczaj charakter górki. Na szczęście pielęgnacja takich ogrodów wcale nie była skomplikowana. Ostatecznie moja makieta była wykonywana ponad tydzień. Poświęcałem na nią każdy wolny czas. Moje materiały były przekształcane w taki sposób aby wyglądały jak najbardziej naturalnie. Ogrody skalne zdecydowanie miały swój urok.

Chyba nikt nie zna ładniejszego widoku z wymarzonego tarasu. Zieleń znacząco wpływa na samopoczucie i poprawia nastrój. Ja za swoją pracę dostałem ocenę dobrą. Moi przyjaciele wykonali swoje zadanie na zdecydowanie niższym poziomie.