You are currently viewing Projektowanie wnętrz minimalistycznych

Projektowanie wnętrz minimalistycznych

Konsumpcyjny tryb życia szybko się przejadł. Jak to zwykle bywa, popularność zaczął zdobywać nurt zupełnie przeciwny. A więc materializm został zastąpiony minimalizmem. Coraz więcej osób uważa, że ta idea jest sensowna. Propagowanie takiej filozofii życia wiąże się z wprowadzaniem minimalizmu do różnych dziedzin.

Projektowanie wnętrz przez architektów

projektowanie wnętrz Także do aranżacji wnętrz. Równocześnie zaletą tego rozwiązania w architekturze wnętrz jest to, iż jest ono nie tylko estetyczne, ale też niedrogie. Ale wróćmy do podstaw – czym jest ten minimalizm? Jego podstawowym założeniem jest to, że człowiek do bycia szczęśliwym potrzebuje zaspokajania jedynie podstawowych potrzeb. Materializm, chęć posiadania nowego telefonu czy innego gadżetu daje nam tylko pozorne szczęście. Rzeczy nie są istotne, ważne jest to, jak czujemy się sami ze sobą. I nie jest to związane z żadnym ograniczaniem się. Po prostu zamiast ślepo uczestniczyć w nurcie konsumpcjonizmu, lepiej dokonywać przemyślanych wyborów. Świadomie przeżywając życie, będziemy o wiele szczęśliwsi. Oczywiście przesada w żadną stronę nie jest dobra – bycie fanatykiem minimalizmu może doprowadzić do tego, że ktoś będzie posiadał tylko jedna walizkę z całym swoim dobytkiem, zaniedba się i tak dalej. Nie o to chodzi.

projektowanie wnętrz Chodzi jedynie o to, aby nie uzależniać szczęścia od innych osób i materialnych rzeczy. Minimalizm to umiłowanie jakości, prostoty i wolności. Co nie jest naprawdę ważne – jest zbędne. W aranżacji wnętrz jest to naprawdę proste – wystarczy wyrzucić niepotrzebne rzeczy. Ludzie mają tendencję do zbierania – sprzętów, przedmiotów, pamiątek. Zazwyczaj po zakupie rzeczy te lądują w zapomnianym przez Boga miejscu i zarastają kurzem. I po co? Nigdy ich nie użyjemy, a mimo tego wypieramy ten fakt z pamięci. Niech się kurzą. Minimalizm w aranżacji wnętrz zapobiega takim sytuacjom. Dobrze wiedzą o tym architekci, którzy proponują projektowanie wnętrz w Warszawie. W stolicy ten styl staje się coraz bardziej popularny, wnętrza stają się przestronne i wyposażone tylko w to, co najważniejsze. To pomaga zapracowanym ludziom zebrać myśli i pobyć chwilę sam ze sobą. Obecnie, gdy życie pędzi naprzód, takie momenty dla siebie są bardzo istotne. A wnętrze w stylu minimalistycznym sprawi, że będzie ich coraz więcej.

Proste, geometryczne formy uspokajają, podobnie biel czy szarość. Przełamać spokój możemy za pomocą kontrastu. W ten sposób wnętrze będzie miało swój charakter. Liczy się jednak przede wszystkim przestronność oraz harmonia – wszystkie elementy wnętrza muszą dobrze się ze sobą komponować.