Projektowanie wymarzonego domu na wsi

Własny dom na wsi jest marzeniem wielu osób – nie każdy może to marzenie zrealizować, jednak ci, którym się to udaje, chcą tak zaprojektować swój domek, aby całkowicie spełniał ich oczekiwania. Nie ma tu miejsca na kompromisy – wszystko powinny wyglądać zgodnie z wcześniejszymi planami.

Projekty wnętrz i konsultacje

projektant wnętrz Pierwszą istotną kwestią jest dobór materiału na konstrukcję oraz przygotowanie projektu pomieszczeń. W przypadku materiału budowlanego, najczęściej zastanawiamy się pomiędzy dwoma – betonem i drewnem. Te betonowe domy spotkać można najczęściej, gdyż są tanie, ale ich budowa potrafi trochę potrwać – bardzo często przekracza rok, czasami trwa nawet kilka lat, w zależności od wielkości budynku i tego, czy zatrudniliśmy rzetelną firmę budowlaną czy może taką, która ma na głowie jednocześnie kilka zleceń i nie może nam poświęcić każdego dnia odpowiedniego czasu. Domy z drewna są droższe, ale wyglądają naprawdę atrakcyjne – jeśli zdecydujemy się na dom z bali, to z zewnątrz będzie on wyjątkowo piękny. Jednak wygląd zewnętrzny to nie wszystko – większość czasu i tak będziemy spędzać wewnątrz (pomijając lato, kiedy w ciągu dnia podczas weekendu prawdopodobnie rzadko zjawimy się w środku domu, korzystając z promieni słonecznych). Powinniśmy zadbać więc o odpowiednie wyposażenie pomieszczeń.

projektant wnętrz Niektórzy lubią, gdy każdy pokój może wyróżniać się czymś innym, inni zaś wolą, gdy całość jest harmonijna i spójna – a więc zaprojektowana w jednym stylu. Niezależnie od tego, co my preferujemy, warto zawsze skorzystać z usług, które oferuje projektant wnętrz we Wrocławiu. Podczas pierwszej rozmowy możemy wyjawić nasze plany i marzenia – konsultacje sprawią, że projektant pozna nasze oczekiwania. Będzie wiedział, na czym skupić się w projekcie. Oczywiście każdy z nas zna wyznaczniki poszczególnych stylów aranżacji, na przykład stylu skandynawskiego, jednak nie zawsze mamy to estetyczne wyczucie, które sprawi, że unikniemy przesady. Bardzo często bowiem wiele osób stara się wykorzystać jak najwięcej elementów danego stylu, a potem w efekcie powstaje kiczowate wnętrze, które przytłacza. Z pomocą projektanta wnętrz unikniemy takich sytuacji. Dzisiaj niemal każdy architekt proponuje wykonanie projektu 3D – dzięki któremu możemy jeszcze przed przystąpieniem do realizacji zobaczyć, jaki będzie efekt końcowy.

W ten sposób unika się przykrych niespodzianek, które przecież mogłyby się zdarzyć. Z pewnością dobry projektant wnętrz stworzy dla nas taki piękny design domu, który spełni wszystkie nasze, nawet najskrytsze, oczekiwania.