You are currently viewing Projekty wnętrz mieszkań – rodzaje

Projekty wnętrz mieszkań – rodzaje

Mieszkania cieszą się większą popularnością niż domy. Są nierzadko tańsze, nie musimy się martwi o dojazd do pracy, odległość do najbliższego sklepu, komunikację miejską, czy o ogrzewanie i kanalizację, bo wszystko jest miejskie.

Projekty wnętrz są poszukiwane

projekty wnętrzMieszkania mogą też być bardzo duże, być w otoczeniu terenów zielonych, czy też znajdować się na osiedlu zamkniętym z placem zabaw dla dzieci, wybiegiem dla psów lub siłownią plenerową dla dorosłych. Dlatego też coraz częściej poszukiwane są projekty wnętrz mieszkań w Lublinie, a nie projekty wnętrz domów. Jakie aranżacje mamy do wyboru? Na początku możemy wybrać między gotowymi projektami, a takimi robionymi w pełni na zamówienie. Gotowe rozwiązania na pewno będą tańsze, niż te spersonalizowane. Z pewnością każdy architekt ma projekty kilku wnętrz pokazowych, które może zaprezentować klientom. Drugi rodzaj projektów to projekty rysowane, komputerowe lub 3d. Te pierwsze są z jednej strony uznawane za przestarzałe, w porównaniu z komputerowymi, ale coraz więcej biur projektów chce się odróżnić od innych i stawia na takie projekty. Projekty komputerowe można wydrukować, czyli także pokazać w formie papierowej.

projekty wnętrzProjekty 3d dają największe możliwości. Można pokazać nie tylko rzuty pokojów, czy widok z jednej strony, ale także obracać projektem pokoju, pokazywać go pod różnym kątem. Na pewno jednak przygotowanie takiej wizualizacji będzie droższe, od standardowego projektu. Projekty mieszkań można podzielić na całościowe i na te dotyczące pojedynczego pokoju. Ten pierwszy będzie droższy i nadal się dla osób, które chcą od razu mieć gotowe całe mieszkanie. Druga opcja jest dobra dla osób chcących mieć jeden pokój bardziej reprezentacyjny niż inny, na przykład pokój dzienny w którym najwięcej się przebywa i przyjmuje gości, czy też biuro gdzie przeprowadzane będą rozmowy z klientami. Sprawdzi się także w przypadku remontów. Wtedy zaczynamy od pomieszczeń najbardziej zniszczonych, czy też takich które najbardziej chcemy zmienić. Projekty mieszkań można podzielić także ze względu na styl jaki reprezentują. Najczęściej wykonywane są aranżacje klasyczne, nowoczesne, przytulne, skandynawskie. Najrzadziej wybierane są projekty bardzo ,,określone”, które nie podobają się każdemu, takie jak wnętrza orientalne, prowansalskie, kolonialne czy postindustrialne.

Jak widać można spotkać szeroki zakres projektów mieszkań. Bez względu na to czy chcemy mieć projekt jednego pokoju czy całego mieszkania, projekt rysowany czy w 3d, nowoczesne czy standardowe, gotowe czy robione na zamówienie na pewno architekt wnętrz dobierze coś dla nas.